• Anasayfa
  • Donanım
  • Giyim Firması Kiğılı, İnternetten Bakliyat Satmaya Başladı

Giyim Firması Kiğılı, Koronavirüs Nedeniyle İnternetten Bakliyat Satmaya Başladı

193
21
13
6
4
Koronavirüs salgını nedeniyle internetten alışveriş yapma ihtiyacımız artmaya başladı. Salgının iş dünyasına etkileri nedeniyle pek çok firma normalde ilgisi olmadığı sektörlere girdi. Türkiye’nin önde gelen giyim firmalarından Kiğılı ise internet sitesi üzerinden bakliyat satışı yapmaya başladı.

Koronavirüs, dünyadaki pek çok dengeyi değiştirdi ve değiştirmeye devam edecek gibi görünüyor. Sadece sağlık sektörü, sosyal hayatlarımız ve bireysel ya da toplumsal psikolojimiz değil. Şu anda dünyada büyük bir paradigma kayması yaşanıyor. Yani içinde bulunduğumuz çağın bazı yazılı olmayan kuralları değişmeye başlıyor. 

Bunun herkes tarafından fark edilebilecek en tuhaf örneği ise yakın zamanda Kiğılı oldu. Normal şartlarda giyim ve tekstil sektöründe bulunan firma, online satış yaptığı resmi internet sitesinde “Market & Ev” kategorisi açarak hizmet vermeye başladı. Ürün listesinde bakliyat başta olmak üzere olağanüstü halde kullanılabilecek her türlü şey var. 

kiğılı

Aslında büyük market zincirleri ve e-ticaret devlerinin market alışverişleri için sunduğu Migros Hemen, Yemeksepeti Banabi ya da Getir gibi uygulamalar var. Ancak Kiğılı, anlaşılan o ki farklı tüketici kitlesine hitap etme amacıyla böyle köklü bir değişikliğe gitti. Kiğılı’ya göre bu değişimin amacı ise tüketicilerin market alışverişleri konusunda sıkıntı çekmelerini engellemek. Ayrıca firma, sağlık çalışanlarına ekipman desteği de toplamaya başladı.

Kiğılı, bakliyat siparişlerinin hazırlandığı alanları sürekli dezenfekte ettiğini de söylüyor. Ayrıca firma, yine aynı kategori altında makse ve eldiven satışı da gerçekleştiriyor. Firmanın koronavirüs salgını nedeniyle fiziksel mağazalarını kapattığını, giysi alışverişlerinin aynı site üzerinden yapılabildiğini söylemek gerek.

Kiğılı'nın hem gündeme hem de yeni başlattığı yeni çalışmasına yönelik yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

Bu toprakların gücü birlik olmaktan gelir… 
Sabrın, paylaşmanın ve dayanışmanın ülkemiz için ne kadar elzem olduğunun bilincindeyiz
İşte tam da bu yüzden harekete geçtik. 
Kiğılı Ailesi olarak; evimizi ve lojistik gücümüzü, bu zor günlerde tüm üreticilerimizin ve milletimizin hizmetine açtık. Türkiye’nin evde bir eksiği kalmasın diye, Kigili.com’da ihtiyaç duyulan tüm ürünlere yer verme sorumluluğunu üstlendik. 
Vatandaşlarımızı mağdur etmemek, Türkiye’nin dört bir yanındaki üreticilerimize bir nebze nefes olmak adına başlattığımız bu çalışmayla evlerdeki ihtiyaç duyulan tüm temel malzemeler, Kigili.com’dan tüketiciyle buluşuyor.  
82 yıl boyunca sürdürdüğümüz insan odaklı yaklaşımımızla; kimsenin bir eksiği kalmasın diyerek, #hayatevesığar ve #evdekal Türkiye” diyerek başlattığımız bu çalışmayla insanımızın yaşamını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.  
Bu vesileyle sizleri de bilgilendirmek istedik. 
Saygılarımızla.

193
21
13
6
4
Emoji İle Tepki Ver
193
21
13
6
4