Teoriler Üretirken Kafanız Yanacak: Bir Otelde Ölü Bulunduğundan Beri Kim Olduğu Bilinmeyen Gizemli Kadının Tüyler Ürpertici Hikâyesi

7
3
1
0
0
Esrarengiz olaylar arasında hiç şüphesiz en ilginçlerinden biri Jeniffer Fairgate lakaplı kadının ölümüydü. Soruşturma derinleştikçe, gizem çukuru biraz daha büyüyordu. Kimliksiz ve izi sürülebilecek kişisel hiçbir şeyi olmayan, cinayete mi kurban gittiği yoksa intihar mı ettiği hâlâ bilinmeyen bir kadının hikâyesi olmuştu.

1995 senesinde Norveç’in başkentinin kalbinde yer alan Oslo Plaza Otel, esrarengiz bir olaya sahne oldu. Olay, onlarca yıl geçmesine rağmen hâlâ soru işaretlerini koruyor.

Sıradan bir akşamda, Jennifer Fairgate takma adını kullanan bir kadının başından vurulmuş, kıyafetlerinin etiketleri çıkartılmış ve kimliğini açık edebilecek hiçbir kişisel eşyası olmayan bir şekilde otel odasında ölü bulunduğu gizemli olayın detaylarına inelim.

Norveç’in en lüks otellerinden biri, korkunç bir olaya tanıklık edecekti.

gerçek suç

3 Haziran 1995 senesinde, saat 19.50 sıralarında, otelin güvenlik görevlisi odaya kayıtlı ödeme kartının bulunmaması sebebiyle 2805 numaralı misafiri kontrol etmeye gitti. Kadın, “Fergate” olarak imza atmasına rağmen ismi “Jennifer Fairgate” olarak kaydedilmişti.

Görevli kapıyı tıklattığında içeriden aniden bir silah sesi yankılandı. Hemen otelin güvenlik müdürüne koşan güvenlik görevlisi, polise de haber verdi. Güvenlik şediyle beraber 28. kattaki odaya gidip kapıyı açtılar. Gördükleri epey rahatsız ediciydi.

İçeride kasvetli ve korkunç bir manzara vardı ve inceledikçe ilginçleşiyordu.

otel odası

Bir kadın cesedi, alnında kurşun yarası ve göğsünde bir tabancayla yatıyordu. Oda, gereğinden fazla düzenliydi. Bu, basit bir intihar ya da cinayet vakası değildi. Olayı inceledikçe her şey daha da karmaşıklaşıyordu.

silah

Kıyafetlerdeki etiketler çıkarılmış, kadıın kişisel zevklerine dair her türlü ipucu gizlenmişti. Cüzdan, pasaport gibi eşyalar olmamasının yanı sıra bavulda 34 mermi vardı. Otel kaydında verilen bilgiler ve adresler tamamen sahteydi. Gerçek kimliğini bir sebepten sakladığı apaçık ortadaydı.

Vakaya dair çok fazla tuhaflık vardı.

esrarengiz olaylar

Herhangi bir parmak izi yoktu, kimse kadının odadan çıkışını veya girişini görmemişti. Kadının neden o otelde kaldığı ya da herhangi bir motivasyon bulunamamıştı. Kayıtta 21 yaşında olduğunu yazsa da otopside 30’lu yaşlarında olduğu ortaya çıkmıştı.

Olayın cinayet mi yoksa intihar mı olduğu ise asla çözülememişti. Sahte kimlik ve belgelerden dolayı soruşturma çıkmaza girmişti. Her çaba, boşa çıkıyordu. Vaka medyada ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı tahmin edersiniz ki. Hatta hâlâ çözmeye çalışanlar var.

Bazı teoriler ise şu şekilde: 

otopsi

Soğuk Savaş’ın yeni bitmiş olması ve Norveç’in küresel istihbarattaki stratejik öneminin iyi bilinmesi sebebiyle bu kadının bir casus olabileceğini öne sürenler var. Bazıları ise odada bulunan cephaneden dolayı kadının silah ticaretiyle bağlantılı bir yeraltı suç dünyasının parçası olabileceğini söylüyor.

Kimine göre de kişisel sorunlarla boğuşan ve kimsenin onu tanımayacağı bir yerde hayatına son vermeyi seçmiş bir kadındı. Size en mantıkı teori hangisi geldi veya kendi teorileriniz var mı? Yorumlara yazın!

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

7
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
1
0
0