Mark Zuckerberg, Onlarca Meme'e Konu Olan 'Robotik' Yüz İfadesinin Nedenini Açıkladı

32
4
2
2
1
Mark Zuckerberg, Onlarca Meme'e Konu Olan 'Robotik' Yüz İfadesinin Nedenini Açıkladı
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Joe Rogan'ın podcastinde yıllardır beklenen konu hakkında açıklama yaptı. Zuckerberg, kendisini bir robot sanmamıza yol açan o anlar hakkında yorumda bulundu.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2018 yılında şirketin verilerinin üçüncü tarafların eline geçtiğinin ortaya çıkmasıyla birlikte ABD Kongresi’nde sorguya çekilmişti. ABD seçimlerinde dahi rol oynadığı ortaya çıkan ve ‘Cambridge Analytica’ isimli şirketin sorumlu tutulduğu bu skandal hakkında ifade veren Zuckerberg, Kongre’deki bir karesiyle tüm internetin yeni bir meme’i olmuştu.

Günümüzde bile yaygın bir şekilde kullanılmaya devam eden o karede Zuckerberg, her türlü duygudan yoksun şekilde, tıpkı bir robot gibi davranıyordu. Uzun yıllardır konuşulan bu kare hakkında sessiz kalan Zuckerberg, en sonunda internetin beklediği açıklamayı yaptı. Joe Rogan’ın podcast programına konuk olan Zuckerberg, Rogan’ın bu konuyu kendisine hatırlatmasıyla kendisini savundu.

Zuckerberg’ün insan gibi davranmaya çalışan robot olmaya çalıştığını düşündüren o anlar:

Rogan’ın “Suyu yudumlama şeklini beğenmedim ama sen Senato'da su yudumluyorsun, robot gibi su içiyorsun.” yorumuna cevap veren Zuckerberg, bu şakaya bir yudum su daha alarak gülmeye başladı ve şu şekilde açıklamada bulundu:

“Senato tanıklığı tam olarak bir kişinin insanlığını öne çıkarmak için kurulmuş bir ortam değil. Orada altı veya yedi saat kalırsanız, meme yapmaya değer bir surat yapacaksınız.”

Zuckerberg, neden Senato karşısına çıkmıştı?

ABD Kongresi, Zuckerberg’ü Nisan 2018’de gizlilik, güven ve 87 milyon kadar kullanıcının kişisel bilgilerinin siyasi reklam hedeflemede kötüye kullanıldığı Cambridge Analytica skandalı konusunda sorgulamıştı. Bu sorgulama boyunca Kongre üyelerinin Zuckerberg’e yönelttikleri bazı ‘saçma’ sorular da internetin diline düşmüştü.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/tech/mark-zuckerberg-robot-meme-joe-rogan-b2153060.html
32
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
32
4
2
2
1