Marvel, NFT Dünyasına Atıldı: Koleksiyon Ürünleri ve Dijital Çizgi Romanlar Satılacak

6
3
2
0
0
Marvel, rakibi DC'nin ardından NFT dünyasına giriş yaptığını duyurdu. Marvel Entertainment tarafından yapılan açıklamalar göre artık Marvel hayranlarının resmi Marvel NFT dijital koleksiyon ürünleri, dijital çizgi romanlar ve daha fazlasını" satın alma şansı olacak.

2021'de hayatımıza giriş yapan ve bir anda oldukça popülerleşen NFT'ler, sanatçılardan futbol takımlarına, fenomenlerden film yapımcılarına bir anda herkesin ilgi alanı haline geldi. Tweetler, sanat eserleri, fotoğraflar ve aklınıza gelebilecek daha pek çok şey binlerce dolar karşılığında NFT olarak satın alınırken şirketler de bu dünyadan uzak kalmak istemediklerini attıkları adımlarla gözler önüne serdi.

Şimdi Marvel da bu şirketler arasına katılıyor. Çizgi romanlarıyla ve dev sinematik evreniyle dünyanın her köşesinden milyonlarca hayran edinen Marvel, hayranlarının karşısına şimdi de NFT'ler ve çok daha fazlası ile çıkmaya hazırlanıyor.

Dijital çizgi romanlar, 3D heykeller ve NFT'ler satın alınabilecek:

Marvel NFT

Marvel'ın bir blog yazısı ile duyurduğu yeni habere göre VeVe Digital Collectibles isimli uygulamanın sahibi olan Orbis Blockchain Technologies Limited ile yeni bir ortaklık kuruldu. Bu ortaklık ile Marvel hayranları VeVe Digital Collectibles'ın Android ve iOS uygulaması üzerinden Marvel'ın özel NFT koleksiyon ürünlerini, dijital çizgi romanları, 3D heykelleri satın alabilecek. Hayranlar ayrıca sahip oldukları nadir dijital koleksiyon ürünlerini kendi vitrinlerinde sergileyebilecek ve diledikleri özel NFT'leri de satışa sunabilecek.

Resmi Marvel NFT ürünlerini ve satışa sunulan diğer tüm ürünleri satın alabilmek için VeVe'nin uygulama içi para birimi olan 'gems' gerekecek ve NFT sahipleri de bunları VeVe'nin ikincil pazarı aracılığıyla tekrar satabilecekler.

Marvel Entertainment başkanı Dan Buckley yeni iş ortaklığı ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Başından beri koleksiyonculuk bir Marvel hayranı olmakla el ele gitti. "Bizim gibi VeVe de koleksiyonculuğun ürün kadar deneyimle de ilgili olduğunu anlıyor ve bu deneyimi önümüzdeki yıllarda hayranlarımız için genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz'' şeklinde konuştu. Bu da önümüzdeki dönemde çok sayıda özel Marvel NFT dijital koleksiyonu ile karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Kaynak : https://news.bitcoin.com/marvel-entertainment-to-launch-nfts-fans-can-soon-hunt-for-rare-nft-comic-books/
6
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
0
0