Microsoft Hizmetleri Çökmüştü, Şirketten Açıklama Geldi: Sorun Nihayet Çözüldü

13
8
2
1
0
Microsoft'un sunduğu hizmetlere geçtiğimiz saatlerde erişim sağlanamamıştı. Şirket, dünya çapında hissedilen sorunun çözüldüğünü açıkladı.

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden Microsoft, geçtiğimiz sattlerde ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldı. Microsoft’a ait birçok hizmete erişimde sorunlar yaşandı.

Downdetector üzerinde yapılan geri dönüşlere göre Microsoft 365, Outlook, Skype, Teams, Store, Xbox Live, Azure ve Minecraft dahil pek çok servis bu sıkıntıdan etkilendi. 

Microsoft, sorunun çözüldüğünü duyurdu [GÜNCELLEME]

Microsoft, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "etkilenen hizmetlerin düzeldiğini ve sabit kaldığını" belirterek sorunun düzeldiğini duyurdu.

Öte yandan Downdetector verileri incelendiğinde de sorun bildiren kullanıcı sayısında azalma olduğu görüldü. Ayrıca Microsoft, BBC'ye yaptığı açıklamada bir siber saldırı ihtimalini açıkça dışladı.

Sorun, dünya çapında hissedilmişti

microsoft

  • Downdetector verilerine göre Türkiye'de en çok sorun bildirilen servisler. 

microsoft

  • Downdetector verilerine göre ABD'de en çok sorun bildirilen servisler. 

Microsoft’un hizmetlerine erişim sorunu, Türkiye’nin yanı sıra pek çok ülkede kendisini gösterdi. Şirketin anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’nde de şikâyetler bir anda artış gösterdi. 

"Merhaba. Sorunun farkındayız ve mühendislerimiz şu anda sorunu düzeltmek için çalışıyor."

Şirket sonrasında yaptığı açıklamalarda ise sorunu düzeltmek için çalıştığını ifade etmişti. 

 

13
8
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
8
2
1
0