Microsoft, Skype for Business Online Hizmetini Sonlandırma Kararı Aldı

10
4
3
2
0
Microsoft, Temmuz 2021 tarihinde Office 365 ile birlikte gelen Skype for Business Online hizmetinin sonlandırılacağını duyurdu.

Microsoft’un Teams isimli bloğunda yayınlanan bir mesajda, Akıllı İletişim Ürünleri Pazarlama grubunun kıdemlilerinden James Skay, Skype for Business Online’ın 31 Temmuz 2021 tarihinde kaldırılacağını açıkladı. Hizmet, artık Office 365 servisi ile gelmeyecek.

2016’nın son aylarında duyurulan Teams blogu, Microsoft’un Slack ile rekabet içerisinde olan uygulaması ve geçtiğimiz yılın Ağustos aylarından itibaren yavaş yavaş Skype for Business’in yerini almaya başladı. Şaşırtıcı olan ise şirketin Mart ayının başında yaptığı açıklamada, Mac’teki Skype Meetings uygulamasının yerini Teams’in değil, Skype for Business Online’ın alacağını söylemesiydi.

skype for business online

Bahsettiğimiz sonlandırma tarihinin ötesinde yeni Office 365 eklentilerinin 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Skype for Business Online’dan ziyade doğrudan Teams uygulamasına ekleneceğini de belirtelim.

Bugün yapılan açıklama, Skype’ın tüketici sürümünü veya Skype for Business sunucusunu etkilemiyor. İki hizmet de muhtemelen belirtilen tarihe kadar çalışmaya devam edecektir. Bildiğiniz gibi Microsoft, Slack’e rakip olarak Teams uygulamasını çıkarmıştı ve çalışanlarına Slack’i kullanmalarını yasaklamıştı. Microsoft, Teams üzerine yoğunlaşmak istediği için Skype for Business Online’ı gözden çıkarmış olabilir.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/skype-for-business-online-to-be-retired-in-mid-2021
10
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
3
2
0