Microsoft Teams, Yeni Getirdiği ‘Canlı Çeviri’ Özelliği ile Birçok Kişinin İmdadına Yetişiyor!

15
2
1
1
0
Microsoft, video konferans platformu Microsoft Teams'e kullanıcıları sevindirecek yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Buna göre artık platformda, dillerden çevrilmiş canlı altyazılar yer alacak.

Video konferans platformları, özellikle pandeminin hayatımıza girmesinin ardından oldukça popüler bir hâl aldı. Bu platformlar, her gün dünya çapında yüzbinlerce insan tarafından toplantı, ders ve daha birçok farklı amaçlar için kullanılıyor. Uygulamaların arkasındaki şirketler de kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikler çıkarıyor.

Teknoloji devi Microsoft’un video konferans servisi Microsoft Teams de alanında en popüler platformlardan biri. Dev şirket, şimdi de Teams kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik getirdiğini açıkladı.

Microsoft Teams’e çevrilmiş canlı altyazılar geldi

 Microsoft, uluslararası Teams görüşmelerini kolaylaştıracak bir özelliğin platforma ekledi. Buna göre artık kullanıcılar, bir toplantıyı başlatırken ‘çevrilmiş canlı altyazı’ özelliğini kullanabilecek. Özellikle birlikte farklı dilleri seçmek ve böylece istenilen dilden çevrilmiş canlı altyazıları toplantı esnasında ekranın alt tarafından görmek mümkün olacak.  

İlk olarak Ağustos ayında tanıtılan bu özellikle birlikte şirket, platformu kullanan kişilerin farklı ülkelerdeki iş arkadaşlarıyla daha iyi bir şekilde iletişim kurabileceğini düşünüyor.

Yeni özellik nasıl kullanılır? 

Çevrilmiş altyazı özelliği için Teams’ten bir toplantı başlatmanız gerekiyor. Daha sonra toplantı denetimlerinden ‘Diğer Seçenekler’ kısmına basıp ‘Canlı Altyazıları Aç’ seçeneğine tıklamak gerekiyor. Bunun ardından da çıkan canlı altyazıların olduğu kısımdan ‘Altyazılar’ menüsüne gitmek ve çevrilmek istenen dilin seçilmesi gerekiyor. Özelliğin henüz herkese gelmemiş olabileceğini de ekleyelim.

15
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
2
1
1
0