Netflix, Arkadaşlarınızla ‘Film Gecesi’ Yapmanızı Sağlayan Discord Botunu Duyurdu: Hayır, Tahmin Ettiğiniz Gibi Değil

25
4
3
1
0
Netflix, bugün yaptığı bir açıklamayla yeni Discord botunu tanıttı. Bu özellikle birlikte kullanıcıların Discord üzerinden arkadaşlarıyla Netflix üzerinden izleyecek bir şeyler bulabileceği ve özel bir kanaldan bu içerikleri tartışabileceği ifade edildi. Ancak özelliğin tanıtımında Netflix içeriklerinin Discord üzerinden izlenemeyeceği görüldü.

Geçtiğimiz yılı pek de iyi geçirmeyen ve ciddi sayıda abone kaybeden sinema ve dizi platformu Netflix, bu konuda en popüler platform olmaya devam ediyor. Bu nedenle de şirket, abonelerinin deneyimini iyileştirmek için yeni özelliklerini kullanıma sunuyor.

Bugün yapılan yeni bir duyuruyla Netflix’in yepyeni bir özellik getirdiği açıklandı. Platform, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda özellikle oyunseverler arasında oldukça popüler olan anlık mesajlaşma ve sesli sohbet uygulaması olan Discord ile iş birliği kurarak yeni bir adım attığını ifade etti.

Yeni özellik, Discord arkadaşlarınızla Netflix’te izleyecek bir şeyler bulmanızı sağlıyor

Netflix, yaptığı açıklamalarda yeni Discord botunu kullanıma sundu. Discord üzerinden ‘/heyNetflix’ komutu ile ulaşılabilen özellik, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların birlikte Netflix’ten izleyecek bir şeyler bulmasına olanak tanıyor.

Ayrıca kullanıcılar, botu kullanırken yaşadığı ülkeyi seçebiliyor ve hangi içeriklerin orada bulunduğunu görebiliyor. Bu da farklı ülkelerdeki kullanıcıların birlikte bir şeyler izleyebilmesine olanak tanıyor. Kullanıcıların, tek başına veya Discord arkadaşları ile birlikte bu özelliği kullanabileceği de paylaşılan videoda görülebiliyor. Bunun yanı sıra seçimler yapıldıktan sonra sunucuda kullanıcıların içerikleri birbiriyle tartışabileceği bir kanal da Hey Netflix ile birlikte sunuluyor. Netflix, burada spoiler verilmesinin engelleneceğini de söylüyor.

Özelliğin en merak edilen kısmı ise Discord üzerinden içerikleri izlemeye olanak tanıyıp tanımaması. Maalesef videoyu incelediğimizde bunun olacağına dair hiçbir gösterge görmüyoruz. Bu da kullanıcıların, Discord üzerinden birlikte dizi veya film izleyemeyeceğini, bunun yerine Netlflix’e girmesi gerekeceğini gösteriyor. Kısacası yeni botun, genel olarak kullanıcılara içerik önerme ve arkadaşlarıyla bu içerikleri konuşmasını sağlama gibi şeylere yarayacağını söyleyebiliriz.

Nasıl kullanılır?

Kullanıcıların botu kullanmak için bir Discord sunucusuna ‘/heyNetflix’ komutunu girmesi gerekiyor. Bunun ardından karşılarına kimlerle izleyeceklerini soran bir soru çıkıyor. Sonrasında da ülke seçimi ve dizi/film önerileri çıkıyor. Özelliğin kullanımı için tüm kullanıcıların en sonda ‘hazır’ butonuna basması gerektiğini de ekleyelim.

Kaynak : https://wegotthiscovered.com/social-media/netflix-launches-discord-bot-bringing-movie-nights-to-the-social-media-age/
25
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
25
4
3
1
0