Netflix Dizilerini Tek Oturuşta Bitirmeyi Sevenlerin Yüreğine 'Şimdilik' Su Serpecek Gelişme

5
1
1
1
0
Netflix Dizilerini Tek Oturuşta Bitirmeyi Sevenlerin Yüreğine 'Şimdilik' Su Serpecek Gelişme
Netflix'in dizileri tek seferde yayınlamaktan vazgeçeceği, TV'ler ya da Disney+ ve Amazon'da olduğu gibi "her hafta yeni bölüm" modeline geçeceği konuşuluyordu. Haberin kaynağından yalanlama geldi.

Binge-watch ya da Türkçesiyle "tek oturuşta izleme" alışkanlığı, Netflix'in izleyicilere armağını desek yeridir. Ancak hayranı olduğumuz ya da seveceğimiz dizilerin tek seferde yayınlanması, dijital platformlar için kârlı bir iş modeli olmamaya başladı. Özellikle de 2022'nin başından bu yana ciddi şekilde abone kaybeden Netflix için. 

Türkiye dahil çok sayıda hizmet vermeye başlayan Disney+'in özel Marvel içerikleri ve Amazon Prime Video'da yayınlanan Güç Yüzükleri dizisiyle Netflix'in aboneleri elinde tutması zorlaşıyor. Rakiplerinin her hafta yeni bölüm modeliyle yayın yapması abone kayıplarını önlerken Netflix, her seferinde hesap açıp tüm bölümleri izleyerek aboneliği sonlandıran üyelerin hesaplarını kapatmalarıyla boğuşuyor.

Netflix dizileri, her şeye rağmen tek seferde yayınlanmaya devam edecek:

Netflix'in Prime Video ve Disney+'taki gibi her hafta yeni bölüm modeline geçeceği iddiası, ilk olarak PuckNews yazarı Matthew Belloni'nin yazısıyla gündeme gemişti. Ancak Belloni, Twitter hesabından oluşan yanlış anlaşılmayı düzeltti ve yazdığı haberin "Netflix'e verilen bir tavsiye" niteliği taşıdığını söyledi.

Bu bir “olması gereken şey” tavsiyesi, "olan şey" değil.

Yine de bu açıklamaların Netflix tarafından resmi olarak doğrulanmadığını, şirketin yeni yayın döneminde bazı dizilerinde her hafta yeni bölüm yayınlama modelini test edebileceğini hatırlatalım. Ayrıca Netflix, son dönemin sevilen dizisi Sandman için sürpriz bir bölümü ilk sezondan 2 hafta sonra yayınlayarak ufak bir test de yapmış oldu.

Netflix dizileri hakkında aşağıdaki içeriklerimize göz atmayı unutmayı unutumayın

 

 

 

5
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
1
0