Netflix, İlk AAA Oyunu Üzerinde Çalışmaya Başladı: Halo Serisinin Patronunu Transfer Etti

1
1
0
0
0
Netflix, farklı platformlar için gelecek yeni bir AAA oyun üzerinde çalışmaya başladı. Şirket, bu kapsamda Halo'nun geliştirilmesinde önemli rol oynamış, oyun dünyasının tanınan ismi Joseph Staten'ı işe aldı.

Dünyanın en büyük sinema ve dizi platformu Netflix, yakın zamanda büyük bir adım atarak oyun sektörüne girmişti. Mobil oyunlarıyla bir süredir karşımıza çıkan platformun geçtiğimiz aylarda ise bir AAA oyun çıkarabileceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Yakın zamanda açılan bir iş ilanı da bu iddiaları desteklemişti.

Şimdi ise bu konuda oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Netflix, yeni AAA oyunu için oyun dünyasının en önemli isimlerinden biriyle anlaştı.

Halo’nun geliştiricisi Joseph Staten, Netflix’in yeni oyunu için şirkete katıldı

Video oyunu deyince akla gelen ilk serilerden biri olan Halo’nun geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan Joseph Staten, Netflix’e “yaratıcı yönetmen” olarak katıldı. Staten, bu haberi kendi Twitter hesabından dün yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

İki hafta önce Halo’nun geliştiricisi 343 Industries’ten ayrılan Staten, yaptığı açıklamalarda Netflix’e farklı platformlara gelecek yepyeni bir AAA oyun geliştirmek için katıldığını ifade etti. Staten ayrıca sözlerine şunları da ekledi: “İş hayatımda ikonik karakterler, derin gizemler ve sonsuz maceralarla dolu dünyalar inşa etmek için başkalarıyla iş birliği yapmaktan daha çok sevdiğim bir şey yok.”

Netflix’in bu hamlesi, oyun alanındaki hamlelerine yoğunlaşmasının ardından geliyor. Hatta platform, geçtiğimiz ay bulut oyun hizmeti üzerinde de çalıştığını ifade etmişti. Şirketin AAA oyunu hakkında şu an için herhangi bir bilgi yok; ancak oyun dünyasında ismi olan Staten’in işe alınması, başarılı bir oyunun gelebileceğini gösteriyor. Nasıl bir yapımla karşılaşacağımızı ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Kaynak : https://www.gamesindustry.biz/netflix-hires-halo-vet-joseph-staten-for-aaa-game
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0