Netflix, Mobil Oyunlardan Sonra Şimdi de Bilgisayar Oyunu İçin Kolları Sıvadı: Büyük Çaplı Bir Yapım Gelebilir!

12
4
3
0
0
Mobil oyun dünyasına sönük bir giriş yapan Netflix, şimdi de büyük çaplı bir Pc oyunu yapmak için kolları sıvadı. Şirketin yayınladığı ilana göre oyun FPS türünde olabilir.

Dünyanın en büyük dizi ve film platformlarından birisi olan Netflix, geçtiğimiz yıl mobil oyun stüdyosu kurduğunu açıklamış ve ilk oyunlarını duyurmuştu. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda da başka bir mobil oyun stüdyosu kuran şirket, bu stüdyonun başına eski EA yöneticisini getirmişti.

Ancak platformun duyurduğu oyunların tamamı küçük çaplı ve “çerezlik” diyebileceğimiz oyunlardı. Hatta bir takipçimiz “AAA oyun bekleyen yoktu herhalde” demişti. Görünüşe göre Netflix şimdi de AAA oyun yapmak için kolları sıvadı.

Büyük çaplı bir FPS oyunu için tasarımcı aranıyor

Netflix’in kendi internet sitesinde yer alan iş ilanına göre şirket, Los Angeles’taki ana stüdyosu için bir oyun yönetmeni arıyor. Ancak iş ilanına dikkatlice baktığımızda “Yeni AAA Pc oyunumuzu yapmamızda yardımcı olacak yetenekli bir oyun yönetmeni arıyoruz” ibaresini görüyoruz. Ayrıca aranılan yetenekler kısmında hem FPS ve TPS (Third Person Shooter) oyunlarda hem de “Live Service” oyunlarda tecrübeli olmasının tercih edilen bir kriter olması da Netflix’in PC için büyük bütçeli bir FPS oyunu yapacağını gösteriyor. “Live Service” tabiri, kabaca bitmemiş bir oyunu piyasaya sürerek oyunu güncellemeler ve eklemelerle uzun yıllar oynanabilir yapmak anlamına geliyor. (Örneğin Destiny 2 ve Marvel’s Avengers)

Ayrıca verilen bilgilerde bu proje için küçük çaplı bir ekip kurulduğu da belirtiliyor. Bu noktada God of War’ın 300 kişilik bir ekiple 5 yılda geliştirildiğini, GTA V’te ise yaklaşık 1.000 kişinin çalıştığını düşünürsek Netflix’in bu büyük bütçeli yapımı piyasaya sunması için birkaç yıl beklememiz gerekecek.

İş ilanında ayrıca oyunun Netflix’in dizi ve film içeriklerine uygun karakterler ve hikayeler içermesi gerektiğinden de belirtiliyor. Yani bu Pc oyunu ya var olan bir içeriğin oyun hali olacak ya da bu oyunu konu alan bir içerik yayınlanacak.

Kaynak : https://jobs.netflix.com/jobs/243929231
12
4
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
4
3
0
0