Netflix Türkiye: RTÜK, Bizden Sansür Talebinde Bulunmadı

66
11
6
4
1
Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrollerini paylaştığı Atiye dizisinin galasında Netflix ekibinden önemli isimler, açıklamalar yaptı. Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, RTÜK'ten yapımları için sansür talebi gelmediğini belirtti.

27 Aralık’ta Türkiye'yle birlikte 190 ülkede aynı anda 158 milyon kişiye ulaşacak ve 8 bölüm olarak yayınlanacak Netflix dizisi Atiye, dün akşam düzenlenen galayla ilk kez sanatseverlerle buluştu. Dizinin galasına katılan Netflix ekibinden önemli isimler, platformun planlarına ve RTÜK'ten sansür talebi gelip gelmediğine ilişkin açıklamalar yaptı.

Merakla beklenen dizinin galası için Türkiye'ye gelen Netflix Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino, şirketin Türkiye'yle ilgili stratejisini ve planlarını paylaştı. Azzolino, Türkiye'de 1.5 milyon kullanıcıyı aştıklarını, bu rakamın daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

2020 için Türkiye'de 3 yeni dizi planladıklarını anlatan Azzolino, ayrıca Hakan Muhafız'ın 4 ve 5. sezonlarının geleceğini, Aşk 101 ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatının anlatıldığı belgeselin de yakında Netflix'te olacağını dile getirdi.

netflix sansür

'RTÜK sansür talebinde bulunmadı'

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş da toplu taşıma araçlarında, otobüste, metrobüste Netflix yayınlarının izlenmesinde Türkiye'nin bir numara olduğunu söyledi. Savaş ayrıca RTÜK'ten yayınlarla ilgili bir sansür talebi olup olmadığına ilişkin, "190 Netflix ülkesi ne izliyorsa Türkiye’de de o izleniyor. Son 1 yılda RTÜK’ü sık sık Ankara'da ziyaret ettik, uzun süren görüşmelerimiz oldu. Ancak bizden hiçbir dizi ya da filmle ilgili sansür talebinde bulunmadılar. Çocukların ulaşabileceği içerikler üzerine konuştuk. Bu konuyu da ebeveyn kilidiyle çözdük. Bu uygulamayı Türkiye dışında talep eden çok az ülke var" diye konuştu.

Savaş, bu yıl Netflix üyelik ücretlerine zam yapmayacaklarını belirterek, "Fiyatlarımız bu yıl 2 liralık zamla 19.99 ve 41.99 olarak güncellendi" dedi.

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/1709414/netflixi-metrobuste-izliyoruz.html
66
11
6
4
1
Emoji İle Tepki Ver
66
11
6
4
1