Reddit de TikTok’a Dönüşüyor: Yalnızca Videolardan Oluşan Yeni Akış Özelliği Duyuruldu

10
4
2
1
0
Reddit, platforma TikTok benzeri bir özellik getireceğini duyurdu. Yeni özellik, video ve metin gönderilerini birbirinden ayırarak yalnızca videolara özel bir akışın uygulamaya gelmesini sağlayacak.

Kısa video formatıyla adeta devrim yaratan Çin merkezli TikTok, birçok sosyal medya platformunda benzer özellikler görmemizi sağlamıştı. Instagram’ın Reels hizmeti ve YouTube’un Shorts hizmeti bunların en iyi örneklerinden. Şimdi ise bir başka dev platformdan benzer bir hamle geldi.

Reddit, bugün yaptığı açıklamayla platforma TikTok benzeri bir akış getirdiğini duyurdu. Önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacağı belirtilen yeni özellik, metin ve video gönderilerinin birbirinden ayrılmasını sağlayacak.

Özellik böyle gözükecek

Özelliği biraz daha açacak olursak Reddit, yeni ‘İzle’ akışıyla birlikte yalnızca videoların olduğu bir bölümü eklemiş oluyor. ‘Oku’ olarak adlandırılacak diğer bölümde ise metin içeren gönderiler yer alacak.

TikTok’u andıran yeni akış, kullanıcıların abone olduğu subreddit’lerden ve önerilerden gelen gönderileri içerecek. Reddit, akışları ayırma özelliğini şu sıralarda test ettiğini ve kullanıcıların nasıl yanıt vermek istediğini belirtirken önümüzdeki birkaç haftada herkese getirmek istediğini aktarıyor.

Yeni özellik, uygulamanın sol üst kısmında bulunan bölümlere gelecek. Burada normalde “Home”, “Popular”, “News”, “Latest” gibi farklı gönderi gruplarını içeriyordu. Bugün yapılan açıklamayla da buraya “İzle” anlamına gelen “Watch” ve “oku” anlamına gelen “Read” ekleneceği görüldü.

Reddit, uygulamasını basitleştirmeye çalışıyor

Yeni değişiklikler, Reddit’in video içeriklere odaklanmaya başladığını gösteriyor. Şirket yöneticilerinden Pali Bhat, video içeriğine ayrılmış bir bölüm oluşturmalarının kullanıcılar için yararlı olabileceğini söylerken tepki ekleme gibi şeylerin geleceğini de belirtiyor.

Ayrıca bu hamleler, Reddit’in uygulamayı daha basit hâle getirme ve daha fazla kullanıcı kazanma çabalarının parçası. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip platform, karmaşık görünen arayüzü nedeniyle eleştirilmesinden dolayı kullanım kolaylığı getirmeye çalışıyordu.

Kaynak : https://www.redditinc.com/blog/new-features-aimed-at-making-reddit-easier-to-use-an-update-on-our-product-priorities-focused-on-simplification?x-craft-preview=N0RQ0GHlDi&token=3yVz4pTIE4kPqPK1hoRVqgzStkGRFX6P
10
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
2
1
0