Rusya’dan Hortum Tutsaydın: Rus Yangın Söndürme Uçağının Aşırı Yüksek İrtifadan Su Bıraktığı Trajikomik Video

175
62
6
4
2
Marmaris'teki orman yangınlarına müdahale eden bir Rus yangın söndürme uçağının yaptığı garip müdahale, sosyal medyada gündem oldu. Yangın bölgesinin metrelerce yükseğinden tonlarca suyu bırakan uçak, yangını söndürmeye pek de yardımcı olamadı.

Türkiye'nin orman yangınlarına mücadelesine yardım eden ülkelerden bir tanesi de Rusya. Ülke, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye kiraladığı yangın söndürme uçaklarıyla sahada aktif olarak rol alıyor. Ancak nasıl yaşandığı bilinmeyen bir olay, Rusya'nın Türkiye'ye nasıl bir yardımının olduğunun sorgulanmasına yol açtı. Zira Rus pilot, akıllara durgunluk veren bir işe imza attı. Aslına bakacak olursak sektör uzmanları, Rus uçaklarının çok büyük olduklarını ve bu uçakların Türkiye'deki yangınlara yardım etmekte zorlanacağını açıklamışlardı.

Marmaris'te devam eden orman yangınlarına müdahale eden Rus yangın söndürme uçağı, görünüşte görevini yapıyordu. Ancak uçağın irtifası, suyu bırakmak için pek de uygun değildi. Uçağı görüntüleyen vatandaşlar, bir süre sonra gözlerine inanamadıkları bir olaya şahitlik ettiler. Öyle ki Rus yangın söndürme uçağı, alevleri söndürme ihtimali olmayan bir yükseklikten tonlarca su bıraktı. Bu trajikomik olay, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Rus yangın söndürme uçağının Marmaris'teki yangına yaptığı garip müdahale

Videoyu izlerken kendi gözlerinizle de görebileceğiniz gibi, o irtifadan bırakılan suyun yangına hiçbir etkisi olmamıştı. Hatta söndürmeyi bir kenara bırakın, sıcaklığın etkisiyle tonlarca su havada buharlaşıp gitti. Bu garip hata, suyun da uçağın yaptığı seferin de boşa gitmesine yol açtı. Ancak uçağın neden böyle bir şey yaptığına dair hiçbir açıklama yapılmadı. Peki sosyal medya kullanıcıları, bu konuyla ilgili neler düşünüyordu?

Rus uçağının yangın söndürmeme hamlesiyle ilgili yapılan paylaşımlar

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

175
62
6
4
2
Emoji İle Tepki Ver
175
62
6
4
2