Samsung, İlk OLED Oyuncu Monitörünü Duyurdu: PlayStation ya da PC'niz Olmasa da Oyun Oynayabileceksiniz!

23
2
0
0
0
Samsung, ilk OLED ekranlı oyuncu monitörü Odyssey OLED G8'i duyurdu. Yeni monitör, Samsung'un Gaming Hub platformuna yer veren ilk monitörlerinden birisi oldu.

Ekran teknolojileri konusunda dünya liderlerinden birisi olan Samsung, bugün oyunculara hitap eden yeni üst düzey oyuncu monitörünü duyurdu. Samsung’un yeni monitörü, 34 inçlik Odyssey OLED G8 oldu. Monitör, Samsung’un ilk OLED panelli oyuncu monitörü olma özelliğini de taşıyor.

Samsung Odyssey OLED G8, OLED panelinin yanı sıra şirketin Gaming Hub platformuna yer veren ilk monitörlerinden birisi olarak da piyasaya sürülecek. Peki, yeni monitör oyunculara ve yüksek performanslı bir monitör isteyenlere neler sunacak? Gelin, monitörün özelliklerine bakalım.

Samsung Odyssey OLED G8 özellikleri:

samsung odyssey oled g8

Yeni Samsung Odyssey OLED G8, 3.440x 1440 çözünürlüğünde görüntü sunacak. Yani ekran, 21:9 en-boy oranına sahip olacak ve ultra geniş açılı yapısında 2K çözünürlük gösterecek. Monitör, günümüz canavarı Odyssey G9’a nazaran çok daha az kıvrıma yer verecek. Yeni OLED panelden kaynaklı olsa gerek, monitör sadece 1800R kıvrımlı olacak.

samsung odyssey oled g8

Monitörün sunacağı diğer özellikler arasındaysa AMD’nin FreeSync Premium özelliği bulunacak. Bu özellik sayesinde oyuncular, oyun oynarken yaşanabilen takılmalar ve yırtılmalar gibi sorunları monitörün tazeleme hızını dinamik olarak ayarlayarak en az düzeye indirecek. Tazeleme hızı demişken, monitör 175 Hz’e kadar tazeleme hızı sunabilecek.

samsung odyssey oled g8

Dış özelliklere gelecek olursak monitör, yükseklik ve eğim ayarlı kendi standına sahip olacak. Bununla birlikte monitörün arka kısmında Samsung’un Core Lighting Plus sistemi yer alacak. Monitör, bu sayede ekranda yansıttığı görüntüye göre arkasından ışık vererek bu ışığın ortamı aydınlatmasını sağlayacak. Monitör, Micro HDMI 2.1, Mini Display Port 1.4 ve USB-C girişlerine yer verecek.

Tüm bunların yanı sıra Samsung Odyssey OLED G8, Gaming Hub platformuyla Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik and Amazon Luna'ya hiçbir bilgisayara sahip olmadan erişmenizi sağlayacak. Bu sayede sadece monitörünüz ile bulut sistemi üzerinden oyun oynayabileceksiniz.

Samsung, yeni mönitörünü 2 Eylül Cuma günü Berlin’de başlayacak IFA 2022’de tanıtacağını açıkladı. Dolayısıyla monitörün fiyatının ve duymadığımız özelliklerinin bu tanıtımda gösterilmesini bekleyebiliriz.

Kaynak : https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-unveils-odyssey-oled-g8-gaming-monitor-at-ifa-2022
23
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
2
0
0
0