Samsung, Yaklaşık 500 Milyon Kullanıcısı Olan 4 Eski Modeli İçin Güncelleme Yayınladı!

31
5
4
3
1
Son günlerde eski model akıllı telefonları için yayınladığı güncellemelerle gündeme gelen Samsung, şimdi de milyonlarca eski model telefonu için yeni güncelleme paylaştı.

Samsung, geçtiğimiz hafta 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için bir GPS güncellemesi yayınlamıştı. Yeni güncellemeyle birlikte telefonda ufak bir iyileştirme yapan teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde de 2016 ve 2017 model amiral gemisi telefonları; Galaxy S7 ve Galaxy S8 için de benzer bir güncelleme yayınlamıştı. GPS odaklı bu güncellemelerin telefonların arayüzünde ya da teknik yapısında hiçbir değişikliğe neden olmayacağı açıklanmıştı.

Samsung, eski Galaxy telefonları için bu yeni yazılımı güncelleme dalgasının arkasındaki kesin nedeni açıklamadı, ancak şirketin, düzeltilmesi gereken bir güvenlik açığı keşfetmiş olabileceği düşünülüyor. Sebebi ne olursa olsun, Samsung’un bu yeni güncellemeyi yaklaşık 500 milyon eski telefonuna sunduğu ortaya çıktı.

Samsung markalı akıllı telefon, tablet ve saat gibi ürünlere avantajlı fiyatlarla ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Galaxy S6 ve Galaxy A7 (2018) gibi modellerin GPS’i iyileştirildi

S6 ve A7 güncelleme

Ciddi bir güvenlik açığını kapattığı düşünülen bu güncelleme Samsung’un 2014 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy Alpha, 2015’te piyasaya sürdüğü Galaxy S5 Neo ve Galaxy S6’nın yanı sıra 2018’de piyasaya sürdüğü Galaxy A7’ye de geldi. Ayrıca resmi açıklamaya göre Galaxy S6 serisi için performans güncellemelerinin yanı sıra ek cihaz kararlılığı iyileştirmeleri ve düzeltmelerini de yayınlandı.

Yapılan tahminlere göre şu an 500 milyondan fazla cihaza gelen bu güncellemeleri telefonlarının Ayarlar bölümünden yükleyebilir. Aynı zamanda resmi ürün yazılım dosyalarını bilgisayarlarına indirerek manuel olarak da yükleyebilirler.

Telefonlara gelen güncelleme kodları ise şu şekide: 

  • Galaxy S5 Neo: G903FXXU2BFG3
  • Galaxy S6 Serisi: G92xFXXU6EVG1
  • Galaxy Alpha: G850FXXU2CVH9
  • Galaxy A7: A750FXXU5CVG1

Samsung'un değişim kampanyasından faydalanmayı düşünürseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-sending-out-updates-to-500-million-old-phones/
31
5
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
31
5
4
3
1