Samsung, Galaxy S23'leri 'Kamera Sorunu' Yüzünden Geri Toplamak Zorunda Kalabilir

17
7
3
3
0
Samsung Galaxy S23 ve Galaxy S23+'ın ana arka kamerasında sorun olduğu iddia edildi. Kullanıcılara göre fotoğrafların bir kısmı bulanık çıkıyor. Sektörden bazı isimler, sorunun donanımsal olabileceğini aktarıyorlar ki bu, Samsung'un bir geri çağırma programı başlatabileceği anlamına geliyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde haberlerimize dikkat çeken bir tartışma ile konuk olmuştu. Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre şirket, Space Zoom isimli özelliğini "yanlış" pazarlıyordu. Daha bu tartışmalar dinmeden, şimdi de Galaxy S23 ve Galaxy S23+ ile ilgili can sıkacak bir gelişme yaşandı. Çok sayıda kullanıcı, telefonların kamerasında sorun olduğunu bildirmeye başladı.

Reddit, XDA ve Samsung topluluk forumları gibi pek çok mecrada ortaya çıkan iddialar, Samsung Galaxy S23 ailesinin kameralarında donanımsal bozukluk olabileceğini düşündürüyor. Zira kullanıcı raporlarına göre çekilen fotoğrafların bazı bölümlerinde bulanıklıklar göze çarpıyor. Üstelik yapılan incelemelerde, fotoğraflara hiçbir müdahale yapmayan RAW modunda dahi aynı sorunun göze çarptığı ifade ediliyor. 

Sorunun kaynağı mercekler olabilir

Samsung kameralarında sorun yaşanıyor

Yukarıda, Samsung Galaxy S23 ailesiyle çekilmiş bir fotoğraf görüyorsunuz. Kırmızı okları takip ederseniz, kaba bir anlatımla muza benzeyen bir alanda bulanıklık yaşandığını kendiniz de görebilirsiniz. İşte bu muz şekli biraz sıkıntı. Zira sektör kaynakları, pek çok fotoğraf örneğinde tespit edilen sorunun mercekten kaynaklı olabileceğini düşünüyorlar. Eğer tahminler doğruysa Samsung, sorunu yazılım güncellemesiyle çözemeyecek demektir.

Diğer örnekler:

Samsung Galaxy S23

Samsung'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak şirketin kamera odaklı bir güncelleme üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. Eğer bu güncelleme sonrası bulanıklık sorunu çözülürse tartışmalar sona erer. Aksi takdirde bazı Galaxy S23 ve Galaxy S23+'lar için bir geri çağırma programı başlatılabilir. Bu geri çağırma kapsamında telefonların ana kameraları değiştirilebilir. Neler yaşanacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Eğer bir Galaxy S23 veya Galaxy S23+ kullanıyorsanız, böyle bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S23-and-S23-Plus-hardware-defect-causing-blurry-photos-complaints-say_id146145
17
7
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
17
7
3
3
0