Warner Bros. Shazam 2'nin Vizyon Tarihini Açıkladı

6
3
2
1
0
Shazam geri dönüyor! Başrolünde Zachary Levi’yi izlediğimiz DC spin-off’u, aksiyon dolu macerasına ikinci filmiyle devam edecek. Shazam 2’yi resmi olarak onaylayan Warner Bros., vizyon tarihini 1 Nisan 2022 olarak açıkladı.

Marvel’ın aksine her filmin kendine ait bir evreni ve anlatısı olması gerektiğine inanan DC, bütünleşik bir sinematik evren yaratmak fikrine oldum olası sıcak bakmıyor. Son dönemde Aquaman, Shazam ve Joker gibi beğeni toplayan birçok spin-off’a imza atan stüdyo, başarılı çizgisini sürdürmek için önemli bir çaba sarf ediyor.

DC filmlerinin fikri mülkiyet hakkını elinde bulunduran Warner Bros., Shazam 2’nin çıkış tarihini onayladı. Zachary Levi’nin süper kahraman rolüne geri döneceği film, 1 Nisan 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Küçük bir çocuğun “Shazam!” diye bağırmasıyla altı mitolojik Tanrı gücüne sahip kırmızı pelerinli bir süper kahramana dönüşmesine dayanan DC filmi, dünya çapında 365 milyon dolar gişe hasılatı toplamıştı.

DC filmi Shazam

Shazam’ın yönetmeni David F. Sandberg ve yazarı Henry Gayden’ın projeye geri dönmesi muhtemel. Konuya ilişkin henüz hiçbir ayrıntı bilinmemekle birlikte, birinci filmde izlediğimiz bir sahne Mark Strong’un canlandırdığı kötü adamımız Dr. Sivana’nın (Mr. Mind) geri dönebileceğine işaret ediyordu. Bu arada Shazam’ı yalnızca solo filmlerinde izlemeyebiliriz.

Shazam'ın çizgi romanlardaki başlıca düşmanı olan Black Adam, spin-off filmiyle 21 Aralık 2021’de vizyona girecek. Black Adam, diğer adıyla Teth-Adam karakterine ise Dwayne Johnson hayat verecek. Belki de bu filmde iki karakterin mücadelesine ucundan da olsa tanık olabiliriz.

1 Nisan 2022 tarihinde vizyona gireceği açıklanan Shazam 2’ye dair bildiklerimiz şimdilik bunlardan ibaret. Filmin konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgili detaylar gün yüzüne çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Shazam fragmanı:

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/shazam-2-confirmed-and-a-release-date-has-been-set/1100-6472187/
6
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
1
0