Tamamen Elektrikli Yeni Range Rover Yakın Zamanda Tanıtılacak

8
5
3
1
0
Land Rover; Audi ve Porsche'ye rakip olacak tamamen elektrikli yeni bir SUV üzerinde çalışıyor. Road Rover adı altında piyasaya sürülecek olan otomobil, Porsche Macan ve Audi e-tron ile rekabet edecek.

İngiltere merkezli arazi aracı üreticisi Land Rover, geçtiğimiz sene içerisinde Road Rover isimli projesi için patent başvurusunda bulunmuştu. Bir SUV modeli olacak olan Road Rover projesi, aynı zamanda tamamen elektrikli bir araç olacak.

Tamamen elektrikli yeni Road Rover, şirketin normal yola odaklı olarak ürettiği bir otomobil olacak ancak yine de rakiplerine göre daha fazla Off-road kabiliyetine sahip olacak. Otomobil, tamamen elektrikli Porsche Macan ve Audi e-tron ile rekabet edecek gibi duruyor. Otomobilin boyutu henüz tam olarak belli olmasa da Range Rover Evoque ve Range Rover Velar arasında bir boyuta sahip olması bekleniyor.

Road Rover ile ilk hedef Çin piyasası:

Land Rover Road Rover

Çin hükümeti, artık yavaş yavaş yollarını elektrikli otomobillere bırakmayı planlıyor. Land Rover'ın Çin'deki satışları gittikçe daha da azalmaya başlamıştı ve şirket, diğer ülkelerde olan performansını Çin'de gösteremiyordu. Şirketin yeni projesi Road Rover, Çin'deki satışları artırarak Land Rover'a rahat bir nefes aldırabilir.

Road Rover, Jaguar Land Rover markasının elektrikli otomobillere yaptığı yatırımın yalnızca bir parçası. Şirketin başka bir yatırımı olan yeni Jaguar XJ de elektrikli bir model olacak. Şirket, bundan sonra çıkaracağı otomobillerde genel olarak hibrit ve tamamen elektrikli modellere odaklanmayı düşünüyor.

Kaynak : https://www.pocket-lint.com/cars/news/range-rover/149825-a-fully-electric-range-rover-is-coming-soon
8
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
5
3
1
0