TikToker Komşular İfşa Olacak: TikTok, Yakınınızdaki Biri TikTok Videosu Paylaştığında Gösterecek

13
2
0
0
0
Sosyal medya devi TikTok, Snapchat'in en sevilen özelliklerinden 'Yakınlarda' özelliğini ödünç(!) almaya karar verdi. Yeni özelliğin testi sınırlı sayıda kullanıcı ile başladı.

Günümüzde sosyal medyanın yönüne karar veren uygulama haline gelen TikTok, bugün Snapchat benzeri yeni bir özelliğini test etmeye başladı. TikTok’un yeni özelliği, yakınınızdaki kullanıcıların paylaştıkları gönderileri görmenizi sağlayacak ‘Nearby (Yakınlarda)’ özelliği oldu. Şirket, testler hakkında bir açıklama da paylaştı.

Tech Crunch’a açıklamada bulunan bir TikTok sözcüsü, kullanıcılarda yeni bir akış sayfası olacak olan Yakınlarda özelliğinin şu an sadece Güneydoğu Asya’daki seçili kullanıcılar ile test edildiğini paylaştı. Peki yeni özellik nasıl çalışıyor? Gelin, detaylarına bakalım.

Ana sayfaya üçüncü sekme geliyor:

tiktok

TikTok’un ‘Yakınlarda’ özelliği, uygulamada ayrı bir akış sayfası olarak gözükecek. Kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin gönderilerini görebildikleri ‘Takip Ediliyor’ ve ‘Sizin İçin' sekmelerinin yanında artık üçüncü bir sekmeye sahip olacak. Tabii yeni özellikle yakınlarınızdaki gönderileri görmek için, içerik üreticilerin de bazı etiketler koyması gerekecek.

TikTok, ‘Yakınlarda’ özelliğini mümkün kılmak için bir yandan da içerik üreticilerinin gönderilere konum etiketleri eklemesini sağlayacak özelliğini test ediyor. Bu özellik, TikTok sözcüsüne göre yavaş yavaş tüm içerik üreticiler için kullanılabilir hale getiriliyor. Yakınlarda özelliğinin tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacağı tarih ise henüz net değil.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/23/tiktok-testing-nearby-feed/
13
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
0
0
0