Tim Cook'tan Androidcilerin Şikayetlerine Küfür Gibi Yanıt: "Annene iPhone Al" (Ana Bacı Karıştırmasak?!)

41
23
2
1
0
Apple CEO'su Tim Cook, katıldığı bir etkinlikte RCS isimli mesajlaşma standartı ile ilgili konuştu. Dikkat çeken bir çıkış yapan Cook, 'yeşil baloncuk' şikayetlerini dile getiren bir katılımcıya "Annene iPhone al!" şeklinde çıkıştı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz akşam Vox Media tarafından gerçekleştirilen "Code 2022" etkinliklerine katıldı. Kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cook, çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Google, 2019 Mobile World Congress etkinlikleri kapsamında RCS isimli mesajlaşma standardına büyük önem verdi ve Apple'ı da bu standarda davet etti. Bu standart, alıştığımız SMS ve MMS deneyimini bugüne kadar görmediğimiz bir seviyeye ulaştırdı. Öyle ki RCS ile mesajlaşma uygulamaları, tıpkı WhatsApp ve Telegram gibi çalışabiliyor. Ancak Apple, bu standartı kullanmak istemiyor ve bu konuya ciddi anlamda ayak sürüyor. İşte Tim Cook'un gündeme bomba gibi düşen açıklaması da bu konuyla ilgiliydi.

"Annene iPhone al!"

Tim Cook

Vox Media'dan LiQuan Hunt, Tim Cook'a RCS ile ilgili şikayetleri yöneltti. Annesinin telefonu ile kendi telefonu arasında video gönderimi yapılırken kalitenin çok düştüğünden bahseden Hunt, pek de beklemediğini sandığımız bir cevap aldı. Tim Cook, Hunt'ın şikayeti üzerine "Annene bir iPhone al!" şeklinde çıkıştı.

Tim Cook'a göre iPhone kullanıcıları, RCS standardı ile pek de ilgilenmiyorlar. "Kullanıcılarımızın bu noktada, buna çok fazla önem verdiklerini görmüyorum." diyen Cook'un genel tavrı, Apple'ın RCS standardını reddetmeye devam edeceğini gözler önüne serdi. Ancak ilerleyen dönemlerde ne olur? İşte bu sorunun yanıtını kimse bilmiyor...

Dün akşam gerçekleştirilen Apple etkinliğinde tanıtılan tüm ürünleri ve fiyatları aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile ilgili detaylı bilgi için:

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile ilgili detaylı bilgi için:

iPhone 14 ailesi Türkiye fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için:

Apple Watch Series 8 ile ilgili detaylı bilgi için:

Apple Watch Ultra ile ilgili detaylı bilgi için:

Apple Watch SE ile ilgili detaylı bilgi için:

Apple'ın en yeni akıllı saatlerinin Türkiye fiyatları için:

AirPods Pro 2 ile ilgili detaylı bilgi için:

AirPods Pro 2'nin Türkiye fiyatı için:

Apple lansmanının tüm öne çıkanları için:

Lansmana özel videolarımız için:

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/9/7/23342243/tim-cook-apple-rcs-imessage-android-iphone-compatibility
41
23
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
41
23
2
1
0