Türkiye’nin En Büyük E-Ticaret Etkinliği World Ecom Expo Sona Erdi: Webtekno Özel Röportaj

30
2
1
0
0
Türkiye’nin en büyük e-ticaret etkinliği olan WORLD ECOM EXPO 30-31 Mart 2022’de Antalya’da düzenlendi. Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret markaları, üst düzey yetkilileri ile birlikte bu fuarda yer aldı.

Türkiye’de e-ticaret yapan, yapmayı düşünen tüm kişi, kurum, şirket ve firmalar; dünyanın en büyük e-ticaret şirketleriyle doğrudan iletişim kurma şansına sahip oluyor… Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret etkinliği olma özelliği taşıyan ve bugün itibarıyla kapılarını ziyaretçilerine açan WORLD ECOM EXPO’ya katılan herkes için yeni ortaklıkların kapısı her an açıldı. 

Küresel e-ticaret sektöründen 150 milyar dolar pay alan fuara; Amerikan Wayfair’den Çin’in e-ticareti yeniden şekillendiren markası AliExpress’e, dünyanın en büyük kargo şirketlerinden ödeme servisi sağlayıcılara kadar neredeyse tüm büyük markalar katılacak. Antalya’da düzenlenen fuarın en temel amacı, tüm katılımcıları dev markalar ile bir araya getirip yeni ortaklıkların kapılarını aralamak.

WORLDEF kurucusu Ömer Mart ile röportaj:

35 ülkeden dev firmaların katıldığı, toplam 1,5 milyar dolarlık e-ticaret hacmine sahip bir ortam kuruldu: 

Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan WORLDEF Kurucusu Ömer Nart “1.5 milyar dolarlık e-ihracat hacmi oluşacak.” demişti. Ticaret Bakanlığı tarafından da desteklenen fuar, jeopolitik konum avantajıyla Türkiye’yi bir “e-ticaret merkezi” haline getirme vizyonunun izlerini de taşıyor. 

İş Bankası’nın ana iş ortağı olarak yer alacağı fuarın sponsorları arasında Mirakl, Channel Advisor, Cdek, UPS, Aras Kargo, Prapazar ve Shopiverse Diamond gibi önemli markalar yer alıyor. 

Küresel perakende markalarından 137, pazaryeri markalarından 43 üst düzey yönetici ve toplamda 1000’den fazla şirket yerini alıyor:

Katılımcı sayısının 1200’e ulaştığı WORLD ECOM EXPO’ya ABD’den Wayfair,  Payoneer, ve Channel Advisor; Çin’den AliExpress, Fransa’dan Mirakl, Almanya’da Zalando, Polonya’dan da Allegro gibi, ülkesinin en önde gelen markaları katılıyor. Bu sebeple yerli markalar ve firmalar için yurt dışına açılmalarını sağlayacak ortaklıklar etkinlik kapsamında sonuçlanacak. 

Bugüne kadar global ölçekte 8 kez bu etkinliği düzenlediklerini belirten WORLDEF Kurucusu Ömer Nart şu açıklamalarda bulundu: 

“Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar ve Asya’ya yakın bir konumda bulunan Türkiye, e-ticaret için çok önemli avantajlara sahip. Bu sebeple dünyada e-ticaretin nabzının atacağı bir expo konsepti hazırladık. Türkiye’den Trendyol, N11, Getir, Hepsiburada gibi dünyada adından söz ettiren dev pazaryeri firmalarımızın yanı sıra, Avva, Damat Tween, Arzum gibi sektörün önde gelen perakende şirketleri de bu etkinliğe katılacak.  Bu firmalar bazılarının sahipleri bazılarının CEO’ları bazılarının da karar alma seviyesindeki direktörleri tarafından temsil edilecek”

“Sınır ötesi e-ticarette büyük bir pasta var. Bu pastadaki payımızı en kısa sürede artırmamız lazım. Bu etkinlik bunun için çok büyük fırsatlar içeriyor. World Ecom Expo, bu açıdan bakıldığında çok stratejik bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. Uluslararası e-ticaret arenasının güçlü oyuncuları bu etkinlikte yer alacak. Bu sebeple hem sınır ötesi e-ticaret hem e-ihracat hem de mikro ihracat potansiyeline katkı sunacak bir etkinlik olarak konumlandırıyoruz.”

Etkinliğin katılımcılarını neler bekliyor?

world ecom expo

 • Antalya Pine Beach Belek’te 2 gece 3 gün tatil konseptinde çalışma imkanı verildi
 • Etkinlik kapsamında katılımcı markalara ait 75 farklı stant açıldı.
 • 3 farklı sahnede, bir kaç salonda 50’den fazla konuşmacı e-ticarete yönelik tecrübelerini paylaştı
 • Uluslararası pazarlarda rekabet edebilmek için gerekli networking imkanı tanındı.
 • B2B eşleştirmelerle işleri global pazarlara taşıma fırsatı verildi
 • Workshop ve masterclass sınıflarında e-ticaret ile ilgili yurtdışına satış konusunda eğitimler düzenlendi
 • Ayrıca etkinliğin gala gecesinde Okan Bayülgen, metaverse konulu bir talkshow gerçekleştirdi. 

Londra'da düzenlenevek olan sıradaki WORLD ECOM EXPO’ya nasıl katılabilirsiniz? 

 • Buradan etkinliğin resmi internet sitesine ulaşın,
 • Bilet Satın Al butonuna tıklayın, 
  • WORLDEF ekibinden aldığımız bilgiye göre şu an için sadece Basic bilet satın alabilirsiniz, diğer biletler yoğun ilgi sebebiyle tükenmiş durumda. 
  • Eğer Antalya ve çevresinde yaşıyorsanız, WORLDEF ekibinin sitedeki WhatsApp hattından ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca World Ecom Forum 28-29 Eylül'de İstanbul'da düzenlenecek, detaylar aşağıdaki videoda:

30
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
30
2
1
0
0