Valorant'ın Sosyal Medya Hesabından Yapılan Eşcinsel Karakter Paylaşımı Oyun Dünyasını İkiye Böldü

147
28
11
1
1
Riot Games, Valorant'ta ilk kez iki karakterinin cinsel yönelimini açıklayan bir paylaşım yaptı. Karakterlerin eşcinsel olduğunu gösteren paylaşım, oyun dünyasında tartışma yarattı.

Riot Games’in Haziran 2020’de piyasaya sürdüğü ücretsiz FPS oyunu Valorant, pazar günü yapılan paylaşımla sosyal medyada gündem oldu. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Killjoy ve Raze adlı kadın ajanların öpüştüğü ana yer verildi.

Paylaşım, yalnızca ikilinin ilişkisini gösteren görsele yer vermişti. Paylaşımla birlikte Valorant’ta ilk kez bazı karakterlerin cinsel yönelimleri de doğrulanmış oldu. Paylaşım, dakikalar binlerce yorum toplarken, oyun dünyasını LGBT desteği konusunda ikiye böldü. An itibarıyla paylaşıma yüz binlerce beğeni gelmiş durumda.

Valorant’ın hesabından yapılan paylaşım:

Kimisi Riot Games’in hareketini destekledi:

valorant

"Valorant'ı umursamıyorum ama gay insanları umursuyorum, dolayısıyla (paylaşım) çok iyi."

valorant

"Çok güzel, insanlar buna nasıl ve neden sinirleniyor?"

valorant

vaorant

Kimisi ise bu harekete karşı çıktı:

valorant

valorant

Peki bu paylaşım nasıl bir ortam oluşturdu?

Valorant’ın paylaşımı, oyuncuları ‘oyunu oynamak’ konusunda da ikiye böldü. Kimisi bu paylaşım sonrasında ya paylaşımı desteklediğinden ya da umursamadığından oyunu oynamaya devam edeceğini, kimisi ise özellikle bu paylaşım nedeniyle oyunu bırakacağını söylemeye başladı.

valorant

valorant

valorant

valorant

Riot Games’in LGBT’ye desteği uzun yıllardır sürüyor:

Riot Games, bugüne kadar Valorant’ta herhangi bir karakterinin cinsel eğilimini paylaşmamıştı. Öte yandan geliştiricinin en popüler oyunu olan League of Legends, yıllardır bu ögelere yer veriyor. Oyunda pek çok eşcinsel karakter bulunuyor.

Bununla birlikte şirket, beş yıl önce lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve kuir bireyleri desteklemek için “It Gets Better Project” ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklıkla birlikte hem Valorant hem de League of Legends’ta özel etkinlikler düzenlenmişti.

Peki siz Valorant’ın hesabından yapılan paylaşım hakkında ne düşünüyorsunuz?

147
28
11
1
1
Emoji İle Tepki Ver
147
28
11
1
1