Volkswagen, Sevilmeyen Araç Tasarımlarının Ardından Eski Tasarımcısını EV Bölümünün Başına Getirdi (Herkesin Sevdiği Passat'ı O Tasarladı)

11
2
0
0
0
Alman otomotiv devi Volkswagen, 25 yıl boyunca şirket bünyesinde başarılı tasarımlar üreten Andreas Mindt'i EV bölümünün başına getirdi.

Otomotiv sektörünün en büyük isimlerin birisi olan Volkswagen, geçtiğimiz aylarda Passat üretiminin sona erdiğini açıklayarak ülkemizdeki belirli kesimlerin kalbini kırmış daha sonrasında da Passat’ın yerine gelecek elektrikli otomobili ID.7’nin nasıl görüneceğini bizlere göstermişti.

Ancak son yıllardır markanın çatısı altında üretilen pek çok araç tasarımsal açıdan Volkswagen severlerin hoşuna gitmiyor hatta tam tersine itici geliyordu. Markaysa sorunu elektrikli otomobillerde çözmek amacıyla büyük bir adım attı.

Volkswagen’in başarılı tasarımcısı geri döndü

Alman otomotiv devinin dış görünüş olarak en beğenilen modellerini tasarlayan Andreas Mindt’i elektrikli otomobil (EV) departmanının başına getirdiğini açıkladı. Halihazırda departmanın başında olan ve şirketle kötü bir geçmişi olan Jozef Kaban’ın akıbeti ise bilinmiyor. Volkswagen’in tasarımıyla çok tartışılan ID.2 aracını tasarlayan Kaban’ın tasarımı son haline getirene kadar defalarca kez yenilemek zorunda kaldığı ve diğer modellerde de markanın isteklerine ters tasarımlar hazırladığı biliniyordu.

Öte yandan Mindt ise Volkswagen çatısı altında pek çok pozisyonda 25 yıl boyunca çalışmış ve Passat MK7, Golf MK6 ve Mk7 gibi projelerle ülkemizde de fazlasıyla sevilen araçların tasarımında rol oynamıştı. Ancak kendisi 2021 yılının başında Volkswagen’in alt markası Audi’nin de alt markası olan Bentley’nin EV departmanına geçmiş ve 1 yıllığına orada görev almıştı.

Bu adımla birlikte Volkswagen Mindt’in de tasarımsal yeteneklerini kullanarak elektrikli araçlarını çok daha estetik ve göze güzel görünen bir şekilde kullanıcılarla buluşturmak istiyor. Kim bilir belki bu sefer gerçekten de başarılı tasarımlarla karşılaşırız.

Kaynak : https://electrek.co/2023/01/23/volkswagen-brings-back-former-bentley-designer-to-lead-ev-efforts/
11
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
0
0
0