WhatsApp'ın 'Süreli Mesajlar' Seçeneğine Daha Uzun Zaman Sınırlaması Geliyor

855
153
80
60
38
WhatsApp'ın 2.21.17.16 kodlu son Android beta sürümü, bir süredir kullanım olan Süreli Mesajlar özelliğinin kapsamını genişletti. Geliştiriciler, bu sürümde süre seçenekleri arasına 90 günü de eklemiş durumda. Daha önceki beta sürümlerde yer alan 24 saat seçeneği de hala kullanılabilir durumda.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncellemeyle uygulama sürümünü "2.21.17.16"ya yükselten geliştiriciler, kullanıcılar için yeni bir özellik geliştiriyor gibi görünüyorlar. Daha doğrusu bu sürümde yer alan detaylar, WhatsApp'ın bir süredir kullanımda olan "Kaybolan Mesajlar" ya da Türkiye'de bilinen adıyla Süreli Mesajlar özelliğinin kapsamını genişletiyor.

Kaybolan Mesajlar özelliği, bir grup ya da bir kişiyle olan sohbetlerde yer alan mesajların, belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Mevcut kararlı sürümlerde yalnızca 7 günlük seçenek sunan geliştiriciler, daha önceki beta sürümlerde 24 saatlik bir süre seçeneğini de test etmeye başlamışlardı. Şimdiyse bu kapsamı daha çok genişletmek isteyen WhatsApp geliştiricileri, 90 gün süre seçeneği üzerinde çalışıyorlar. 

Kaybolan Mesajlar'ın 90 günlük süre seçeneği ilk kez görüldü:

WhatsApp

WhatsApp'ın Kaybolan Mesajlar ya da Süreli Mesajlar özelliğine eklenen 90 gün seçeneği, WABetaInfo aracılığıyla açığa çıkarıldı. Paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda, henüz test aşamasında olan 24 saat seçeneğinin korunmaya devam ettiğini, geliştiricilerin yeni bir seçenek olan 90 günü eklediklerini görüyoruz.

WhatsApp geliştiricileri, Kaybolan Mesajlar özelliğinin yeni süre seçeneklerine ilişkin bir açıklamada bulunmadılar. Haliyle bu seçeneklerin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Ancak beklentiler, yeni seçeneklerin aylarca beklenmeyeceği yönünde. Yani WhatsApp'ın birkaç sonraki kararlı sürümü, Kaybolan Mesajlar'ın yeni süre seçeneklerini kullanıma sunabilir.

855
153
80
60
38
Emoji İle Tepki Ver
855
153
80
60
38