TOGG CEO'su Açıkladı: Yerli Otomobilin Marka İsmi TOGG Olacak

260
58
39
13
12
Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin markasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gazetecilerle internet üzerinden bir araya gelen Karakaş, marka beğeni endeksi çalışmaları kapsamında yerli otomobilin marka isminin TOGG olacağını söyledi.

Türkiye'nin uzunca bir süredir hayali olan yerli otomobil projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hatta dün de sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, yerli otomobil fabrikasının ne zaman tamamlanacağından ve yerli otomobilin seri üretime başlayacağı tarihin açıklandığından bahsetmiştik. Şimdi, yerli otomobil projesinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Yerli otomobille ilgili bilinmeyen hala pek çok şey var. Bunlardan bir tanesi de ticari ürün haline gelecek yerli otomobilin markasının ne olacağıydı. Yerli otomobili geliştiren "babayiğitlere", Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu ismi verilmişti. Bu isim, TOGG olarak isimlendiriliyordu ve yerli otomobille de bağdaştırılmıştı. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş tarafından yapılan son açıklamalar, yerli otomobilin markasının ne olacağını ortaya koyuyor.

Yerli Otomobil

Geçtiğimiz dönemlerde yerli otomobilin gelişim takvimiyle ilgili yapılan açıklamalarda, marka için kamuoyu araştırması yapılacağı belirtilmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOGG CEO'su, marka beğeni endeksi çalışmasının tamamlandığını ifade ederek TOGG isminin beğenilme oranının yüzde 73 seviyelerinde olduğunu söyledi. Karakaş'a göre eğer herhangi bir değişiklik olmazsa, TOGG ismiyle yola devam edilecek.

'TOGG' bazı ülkelerde marka olarak tescil edildi

İnternet üzerinden gazetecilerle bir araya gelen TOGG CEO'su Karakaş, TOGG markasının Japonya, Rusya, Azerbaycan, Çin, Güney Kore, ABD, Kanada ve Avrupa Birliği'nde tescil edildiğini ifade etti. Yani bu ülkeler de yerli otomobili TOGG markası adı altında tanımış oldular. Marka tescil sürecinin ilerleyen dönemlerde daha fazla ülkeye yayılması bekleniyor.

Yerli otomobil

Tamamen elektrik motorlu olarak karşımıza çıkan yerli otomobile, hiç olmadığımız kadar yakınmışız gibi görünüyor. 2022'nin son çeyreğinde banttan inecek olarak yerli otomobil, ilk etapta SUV ve sedan olarak karşımıza çıkacak. İlerleyen süreçte yeni modellere sahip olacak yerli otomobili, yollarda hatchback, B-SUV ve MPV olarak da göreceğiz. Ancak son üç model için ön görülen tarih, 2030 yılı sonrası.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ın açıklamalarıyla birlikte yerli otomobilin markasının en azından şimdilik TOGG olacağı açıklandı. Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? TOGG, Türkiye'nin yerli otomobili için gerçekten de iyi bir marka mı yoksa farklı bir isim de kullanılabilir miydi? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.haberturk.com/son-dakika-yerli-otoda-flas-aciklama-2766165-ekonomi
260
58
39
13
12
Emoji İle Tepki Ver
260
58
39
13
12