YouTube, Videolara Yakınlaştırmanızı Sağlayan Özelliğini Kullanıma Sundu

12
5
4
2
1
YouTube, video izlerken içeriğe yakınlaştırmanızı sağlayan ve içerik içinde dolaşmanızı sağlayan özelliğini kullanıma sundu. Test olarak sunulan özellik, Premium kullanıcıları için kullanılabilir olacak.

Kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam eden YouTube, bu kez özellikle mobil kullanıcılar tarafından uzun süredir talep edilen bir özellikle karşımıza geldi. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, izledikleri videonun herhangi bir noktasına tek bir parmak hareketiyle yakınlaşabilecek.

Test aşamasındaki yeni özellikler sayfasında listelenen yeni ‘yakınlaştırmak için sıkıştırın’ özelliğiyle iki parmak ile yakınlaştırma hareketini yaptığınızda videoda 8 kata kadar yakınlaştırma yapabileceksiniz. Ayrıca yakınlaştırdıktan sonra bir parmak ile video oynatılmaya devam ederken görüntü içinde dolaşabileceksiniz.

Karşınızda YouTube’un yeni videoya yakınlaştırma özelliği:

Özelliği kullanmak için ne yapmalısınız?

youtube

YouTube’un test etmeye başladığı videoya yakınlaştırma özelliğinden faydalanmak için karşılamanız gereken ilk gereksinim Premium abonesi olmanız. Eğer YouTube Premium abonesi iseniz, aşağıdaki adımları takip ederek yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz:

  • Bu bağlantıya tıklayarak YouTube’un test özellikleri sayfasına erişin.
  • ‘Yakınlaştırmak için sıkıştırın’ özelliğinde ‘Dene' butonuna tıklayın.

Özelliği denemek üzere test grubuna dahil olduktan sonra, bu özelliği 1 Eylül tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/youtube-zoom-into-specific-parts-of-videos/
12
5
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
5
4
2
1