Google, Android 11 Tabanlı Wear OS'un Getireceği Yenilikleri Duyurdu

13
2
1
1
0
Google, Android 11 tabanlı Wear OS'u resmi olarak duyurarak hangi yeniliklerle geleceğini açıkladı. Açıklanan yeniliklere göre Android 11 tabanlı özellikle performans açısından epey yükseltme getirecek.

Linux tabanlı mobil işletim sistemi Android’in sahibi konumunda bulunan Google, Android 11 tabanlı Wear OS’u resmi olarak duyurdu. Hem kullanıcı deneyimini hem de performansı artırmaya odaklanan Android 11 tabanlı Wear OS, aynı zamanda Qualcomm’un akıllı saatler için geliştirdiği en yeni işlemcilere de destek sunuyor.

Apple Watch, akıllı saat pazarını büyük ölçüde elinde tutuyor olsa da Android üreticiler de sürekli olarak yeni cihaz tanıtımları gerçekleştiriyorlar. Pek çok üretici akıllı saatlerinde Wear OS işletim sistemini tercih ettiğinden Android 11 tabanlı Wear OS duyurusunun yeni nesil akıllı saatlerin performansı ve özellikleri konusunda önemli bir gösterge olacağını söyleyebiliriz.

android 11 tabanlı wear os

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Android 11 tabanlı Wear OS, yeni cihazların kullanımını kolaylaştırmak için daha basit bir eşleştirme menüsüne sahip olacak. Ayrıca sistem arayüzü, farklı saat modları ve antrenman verilerini daha kolay yönetmen için genel iyileştirmeden geçiyor.

Google’ın açıklamasına göre Android 11 tabanlı Wear OS, uygulama başlatma hızını yüzde 20’ye kadar artıracak. Ayrıca Qualcomm’un Snapdragon Wear 4100 and 4100+ platformları için destek eklenmesi, bu platformlar üzerine inşa edilecek akıllı saatlerin çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasını mümkün kılacak.

wear os

LTE ve hava durumu bildirimleri konularında da birtakım iyileştirmelar alacak olan Android 11 tabanlı Wear OS’un sonbaharda OTA (kablosuz) güncellemeler ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. Google’ın akıllı saat işletim sisteminde başka hangi yenilikleri sunacağı ile ilgili bilgiler önümüzdeki dönemde ortaya çıkacaktır.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/google-announces-wear-os-based-on-android-11-new-version-snapdragon-wear-4100-support/
13
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
1
1
0