Avengers: Endgame, ABD Gişe Hasılatında Avatar'ı Geride Bıraktı

49
31
11
4
4
Vizyona girdiğinden beri, Marvel hayranlarının beğenisini toplayan Avengers: Endgame, yerel gişe hasılatı rekorunda Avatar'ı geride bırakarak 2. sıraya ulaştı.

Avengers: Endgame, resmi olarak Avatar’dan daha yüksek yerel gişe hasılatı elde etti (Amerika ile sınırlı) ve 2. sıraya ulaştı. Avengers: Endgame toplamda 780 milyon dolar yerel gişe hasılat miktarına ulaştı. Birinciliği hala 936,6 milyon dolar ile ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ koruyor.

Ayrıca Avengers: Endgame, Dünya çapında 2,56 milyar dolar hasılat elde ederek Titanic filmini geride bırakan 2. film oldu. Küresel hasılat rekorunda Endgame hala Avatar’ı takip ediyor. Avatar toplam 2,78 milyar dolar küresel gişe hasılatı ile 1. sırada.

Avengers: Endgame yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, “Avengers: Endgame’e kalbimizi ve ruhumuzu döktük. Dünya çapında ilham verecek bir hikaye anlatmayı planlıyoruz. Ailemiz olan oyuncular ve ekip ile bir araya gelip Infinity Saga’yı bir adım daha yakına taşımak bizim için bir onurdu. Kevin Feige, Diney ve Marvel ekibine ve Dünya’daki tüm fan topluluğuna teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Avengers: Endgame ve Captain Marvel hala sinemalarda oynuyor. Sıradaki Marvel filmi 5 Temmuz’da gelecek olan, Spider-Man: Far From Home.

Kaynak : https://comicbook.com/marvel/2019/05/19/avengers-endgame-avatar-box-office-domestic-second-highest/
49
31
11
4
4
Emoji İle Tepki Ver
49
31
11
4
4