Bitcoin Yönünü Yeniden Yukarıya Çevirdi: İşte Kripto Para Piyasalarında Son Durum

11
7
4
1
0
Kripto para birimleri, geçtiğimiz hafta yaşanan dalgalanmadan sonra yeniden toparlanmaya başladı. Bitcoin'in 44 bin doların üzerine çıkması, başta Ethereum olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimlerinin değerlenmesini sağladı.

Geçtiğimiz hafta yatırımcısına adeta kök söktüren kripto para piyasaları, inişli çıkışlı bir performans göstermişti. Özellikle de yetkili kurumların yaptığı açıklamalar ile Çin'deki Evergrande olayının etkisiyle düşüş trendine giren piyasa, ilk şokun atlatılmasıyla kafasını yeniden yukarı doğru çevirdi. İşte kripto para piyasalarındaki son durum...

Bitcoin, saat 09:00 itibarıyla 44 bin 170 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu seviye, kripto para biriminin son 24 saatte yüzde 5,11 kadar değerlenmiş olduğu anlamına geliyor. Elbette bu durum, diğer kripto para birimlerini de doğrudan etkilemiş durumda. En büyük 10 kripto para biriminin tümünde yükseliş hakimken fiyatlara haftalık bazda baktığımızda, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün etkisinin hala devam ettiğini görüyoruz.

İşte piyasalardaki son durum

Kripto

Coinmarketcap'ten derlediğimiz verilere göre son 24 saatte en fazla yükseliş gösteren kripto para birimi, Ethereum. 3.145 dolar seviyelerinden işlem gören popüler kripto para birimi, yüzde 11,3 civarında yükselmiş durumda. Ayrıca Cardano, Binance Coin, Ripple, Solana, Polkadot ve Dogecoin de yükseliş trendine girmiş durumda. Stabil coin olarak bilinen Tether ve USD Coin ise 1 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasalarını bir kenara bırakıp geleneksel piyasalara baktığımızda, Türk lirasının bugün değer artışı ile güne başladığını görüyoruz. Zira dolar kuru 8,89'a iğne attıktan sonra 8,87 seviyelerinde işlem görüyor. Euro ise 10,40'a ulaşmış durumda. Gram altın 502 TL seviyelerinden işlem görürken gümüş ise 6,44 TL olarak kayıtlara geçti.

11
7
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
7
4
1
0