Bitcoin (BTC) Durdurulamıyor: 71 Bin Doları Geçti, Bir Haftada 3. Kez Rekor Kırdı

6
6
2
1
0
Yükseliş trendini sürdüren Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha güncelledi. BTC fiyatı, 71 bin doların üstüne çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Birkaç gündür haberlerimize konuk olmayı başaran Bitcoin (BTC), bir kez daha ATH (all time high - tüm zamanların en yüksek seviyesi) rekorunu kırdı. Geçtiğimiz dakikalarda 71 bin 627 dolar seviyesini test eden BTC, bu makalenin yazıldığı an itibarıyla 71 bin 250 dolar seviyelerinde işlem görüyor. BTC'nin bir daha kafasını kaldırıp ATH seviesini güncelleyip güncellemeyeceği henüz bilinmiyor.

Aslına bakacak olursak BTC, birkaç gün önce de ATH seviyesini tazeledi. Daha önce 69 bin dolar bandını kıran BTC, bunun ardından önce 70 bin doları şimdi de 71 bin doları aştı. Böylelikle BTC fiyatının 24 saatlik yükselişi, yüzde 2,3 seviyelerinin üstüne çıktı.

BTC'deki ATH, altcoin'lere yaradı!

Bitcoin rekor tazeledi

BTC fiyatının ATH güncellemesi yapması, piyasadaki tüm altcoin'lere pozitif yansıdı. An itibarıyla en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 4.000 doların üstünde işlem görüyor. Binance Coin (BNB) 530 dolar, Solana (SOL) 150 dolar, Dogecoin (DOGE) ise 0,1754 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bununla birlikte; kripto para piyasalarındaki toplam para, 2,6 trilyon dolar seviyesini görmüş durumda.

En büyük 10 kripto para birimindeki son durum:

Kripto para piyasaları

2023 yılında yüzde 160 civarı değer kazanan Bitcoin (BTC), yatırımcılarını hem sevindiriyor hem de heyecanlandırıyor. Çünkü Bitcoin madencilerinin kazandıkları ödülün yarıya düşmesine yol açacak "halving" artık çok yakın bir gelecekte gerçekleşecek. Bu olayın da kripto para piyasalarına olumlu yansıyacağına inanan pek çok kişi, kripto para birimlerinin çok daha fazla yükseleceğine inanmaya devam ediyor.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

6
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
6
2
1
0