Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı Tatilinin Kaç Gün Olacağını Açıkladı

128
32
12
8
6
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü Kabine Toplantısı'nda beklenen bayram tatili açıklamalarını gerçekleştirdi. Kurban Bayramı’nı da içine alan 9 günlük bir tatil ilan edildi.

Kurban Bayramı’na günler kala vatandaşın en çok merak ettiği şeylerden biri, bayramın kaç gün tatile neden olacağıydı. Tatilin 15 Temmuz’da başlayacağı iddiaları nedeniyle tatil için yapılacak açıklamalar, birçok kişi tarafından beklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu açıklamalar için 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nı işaret etmişti. Toplantı az önce bitti ve beklenen tatil açıklamaları yapıldı.

9 günlük bayram tatili ilan edildi

kabine toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı günlerini de kapsayan 9 günlük bir tatil olacağını ilan etti. Erdoğan’ın toplantıdaki açıklamalarına göre tatil, 16 Temmuz Cuma akşamı başlayacak ve 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek. Ancak buna 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de eklenecek ancak ertesi günü yine mesai devam edecek, esas tatil ise 16 Temmuz'da başlayacak.

Köprü ve otoyollardan geçiş ücretsiz olacak

otoyol

19 Temmuz Pazartesi günü arife nedeniyle yarım gün tatildi. Erdoğan, o gün de çalışanların idari izinli sayılacağını söyledi. Ayrıca bayram günleri boyunca ücretli köprü ve otoyollar, bayram ziyaretleri nedeniyle ücretsiz hale gelecek.

128
32
12
8
6
Emoji İle Tepki Ver
128
32
12
8
6