Yatırımcılar Duymasın: Dogecoin'in Yaratıcısı, Fiyatları Artırıyor Diye Elon Musk'tan Şikayetçi

7
3
2
0
0
Dogecoin'in yaratıcılarından Jackson Palmer, Elon Musk'ın Doge fiyatlarını yükseltmek için yaptığı hamlelerden rahatsız olduğunu ifade etti. Palmer daha önce de Musk'a tepki göstermişti.

Kripto paraların çok büyük kısmının arkasında belli fikirler ve altyapılar olsa da, bir internet şakası üzerine oluşturulmuş olan Dogecoin bu türden bir iddiada bulunmayan bir kripto para olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Logo olarak sevimli bir shiba inu cinsi köpek seçen bu kripto para, büyük ilgi görmüştü. 

Dogecoin'e ilgi gösteren isimlerden biri de Elon Musk idi. Daha önce yüklü miktarda Bitcoin satmasına rağmen Dogecoinlerini saklama yoluna giden Musk, özellikle 2021 yılında Doge'yi kripto tabiriyle "Ay'a göndermeye" ve değerini katlamaya yönelik hamleler yapmıştı. Konuyla ilgili olarak Dogecoin'in yaratıcılarından Jackson Palmer bir açıklamada bulundu. 

Palmer, Musk'tan rahatsız olduğunu açıkladı

jackson palmer

Elon Musk ve reddit grubu SatoshiBets, 2021 yılında Dogecoin'in değerini arttırmak için adeta bir internet kampanyası başlatmıştı. Insider'a verdiği röportajda bu konu hatırlatılan Palmer, 8 yıl önce oluşturulmasına yardımcı olduğu bu kripto paranın bu tartışmalara dahil edilmesinden yorulduğunu ifade etti. 

İlk başta bir hobi projesi olarak Dogecoin'e başladığını belirten Palmer, şu anda ise bu durumun rahatsızlık verici olduğunu söyledi. Palmer, bütün sosyal medya hesaplarını silmesine rağmen Dogecoin ile olan bağlantısının kendisini "kötü bir koku gibi takip ettiğini" de sözlerine ekledi. 

Diğer Dogecoin yaratıcısı Billy Markus ile yakın arkadaş olan Musk'ın Doge'ye olan ilgisini şaşırtıcı bulmayan Palmer, Musk'ın bunu kitleleri kendi kişisel kültünün bir parçası haline getirmek için yaptığını düşündüğünü belirtti. 

Palmer ile Musk ilk defa karşı karşıya gelmiyor

elon musk

Palmer daha önce Musk'ı "Kendisini Iron Man sanıyor." diyerek eleştirmiş ve milyarder ismi "dolandırıcı" olarak nitelendirmişti. Elon Musk ise daha önce bir tweet dizisinde "kendi çocuklarının 12 yaşında daha iyi kod yazabileceklerini" söylemiş ve Palmer'in Doge için tek satır bir kod bile yazmadığını iddia etmişti. 

Daha önce Tesla için Dogecoin ile ödeme alacağını açıklayan Musk, geçtiğimiz yıl boyunca attığı tweetler ile kripto para piyasalarını oldukça etkilemişti. Hatta bazı Dogecoin paylaşımları nedeniyle mahkemelik de olmuştu. Musk konuyla ilgili olarak daha önce "Ben kimseye kripto para alın demedim" ifadelerini kullanmıştı. 

Şu anda Elon Musk, kendisinin ve şirketlerinin bir kripto para dolandırıcılığı yaptığına yönelik şikayetlerden dolayı 258 milyar dolarlık bir davanın da tarafı durumunda bulunuyor. 

Kaynak : https://www.businessinsider.com/dogecoin-creator-annoyed-elon-musk-promoted-cryptocurrency-2022-9
7
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
2
0
0