Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı: İnsan Yılıyla 120 Yaşındaki 'Flossie' ile Tanışın!

28
8
3
3
0
Birleşik Krallık'ta yaşayan 'Flossie' adlı kedi, dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi oldu. Flossie, şu anda dördüncü sahibiyle birlikte yaşamına devam ediyor.

Kedilerin ortalama ömrü 12 ila 18 yıl olarak ölçülürken, elbette insanlarda da olduğu gibi bazı nadir uzun yaşayan örneklerine de rastlayabiliyoruz. İnsanların en yakın evcil dostlarından birisi de bugün uzun ömrüyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Birleşik Krallık’ta yaşayan ‘Flossie’ adlı dişi kedi, tam 26 yıl 329 gün ile “dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi” unvanını aldı. Flossie’nin ömrü, insan yılına çevrildiğinde yaklaşık 120 yıla denk geliyor.

Flossie'nin hayatı biraz da trajedilerle dolu:

flossie

Flossie, 1995 yılında bir hastane yakınlarında dünyaya geldi. O zamanlar yavru arkadaşlarıyla hastane çevresinde vakit geçiren Flossie, sonrasında bir hastane çalışanı tarafından sahiplenildi. Flossie, ilk sahibiyle 10 yıl boyunca yaşadı fakat sahibi hayatını kaybetti.

Sonrasında farklı bir kişi tarafından sahiplenilen Flossie tam 14 yıl boyunca yeni sahibiyle yaşadı. Fakat ikinci sahibini de vefat etmesi dolayısıyla kaybetti. Artık 24 yaşına gelen Flossie, artık ikinci sahibinin oğlu tarafından sahiplenildi.

en yaşlı yaşayan kedi

Fakat Flossie’nin ikinci sahibinin oğlu, kediyi farklı bir kişiye sahiplendirme kararı aldı. Zira Flossie, artık yaşlı olması nedeniyle ekstra ilgi ve bakım gerektiriyordu. Yeni sahibi ise şu anki sahibi Vicki Green oldu. Vicki tarafından paylaşılan bilgilere göre Flossie, yaşına rağmen halen sağlıklı durumda.

Flossie, yaşayan en yaşlı kedi olsa da asıl ‘en yaşlı kedi’ unvanını kazanmaya halen uzak. Bu unvanın sahibi, Texas’ta 1967’de dünyaya gelen ve 2005’e kadar yaşayarak 38 yıl 3 günlük yaşa ulaşan Creme Puff olmaya devam ediyor.

Kaynak : https://www.guinnessworldrecords.com/news/2022/11/worlds-oldest-cat-confirmed-at-almost-27-years-old-726391
28
8
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
28
8
3
3
0