Dyson, Adeta Marvel Kahramanı Gibi Görüneceğiniz Hava Temizleyicili Kulaklığını Türkiye'de Satışa Sundu: İşte Fiyatı

37
14
4
1
0
Hava temizleme teknolojileriyle ün kazanan Dyson, Mart 2022'de hem bu teknolojiyi hem de kulaklığı bir araya getiren sıra dışı kulaklığı Zone'u tanıtmıştı. Bugün, bu kulaklığın Türkiye'de satışı başladı.

Gelecekten gelmişçesine görünen ev ürünleriyle dikkat çeken Dyson, özellikle hava temizleyicileriyle adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Şirket, Mart 2022'de ise artık hava temizleyicilerini evlerden çıkaracak yeni ve çok farklı bir ürün tanıtmıştı. Bu ürün, Dyson’ın hava temizleme teknolojisini ve üst düzey bir kulaklığından oluşuyordu..

Şirket, bugün hem tasarımıyla hem de vadedilenleriyle ilgi çeken bu kulaklığının teknik özelliklerini ve fiyatını daha önce açıklamıştı. Fiyatı, beklendiği gibi can yakacak cinsten oldu.

Dyson Zone neler sunuyor?:

dyson

Dyson Zone Bluetooth kulaküstü kulaklıklar, yine Dyson dilini taşıyan tasarıma sahip kulaküstü kulaklığın yanı sıra bir de manyetik yüz vizörüne yer veriyor. Bir bölümü kesilmiş motor kaskı gibi duran bu sıra dışı hava temizleyici kulaklık, kentsel yaşamda hem havayı hem de ses gürültüsünü engelleyerek yüksek rahatlık sunmayı hedefliyor.

Kulaklıkta bulunan ve hava temizleyici teknolojisini taşıyan vizör, aslında Dyson’ın devrimsel yeni bir teknolojisine yer vermiyor. Vizör, bunun yerine şirketin mevcut hava temizleme teknolojisinin minyatür halini taşıyor. Hava temizleme süreciyse yalnızca vizörü değil, tüm kulaklığı kapsıyor.

Zone kulaklığının sağ ve sol bölümleri, bulundurduğu küçük kompresörlerle havayı içine çekiyor. Daha sonra bu hava, kulaklığın vizör bölümüne iletiliyor ve temizleniyor. Vizörün tam ortasından da, yani insan burnuna denk gelen bölümden, temizlenmiş hava kişiye aktarılıyor. Hava, tüm bu süreçte büyük partiküller ve parçacıklardan arındırılmış olarak kişiye sunuluyor. Ne kadar havanın kişiye verildiği de kişinin o anki aktivitesine bağlı olarak otomatik olarak değiştiriliyor.

Öte yandan kulaklığı sadece kulaklık olarak kullanmak isteyenler, vizörün manyetik olarak kulaklığa bağlanması sayesinde istediklerinde vizörü kolayca sökebiliyorlar. Bununla birlikte vizör, ağız bölümünün altına da indirilebiliyor. Bu sayede kişi, karşısındaki kişi ile rahatlıkla konuşabiliyor. Dyson’ın açıklamasına göre filtre, havadaki parçacıkların %99’unu yok edebiliyor

Kulaklıktaysa özel bir teknoloji yer almıyor:

dyson

Kulaklık tarafıysa özel bir teknolojiye yer vermiyor. Kulaklıklar, üç farklı aktif gürültü engelleme moduna sahip durumda. Vizör indirildiğinde otomatik olarak sohbet modu etkinleştirilirken araba kornaları gibi seslerin duyulabilmesi için ‘şeffaflık’ modu da seçilebiliyor. Üçüncü mod ise kişiyi tamamen izole etmeyi hedefliyor. Ayrıca kulaklık, Dyson Link uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Uygulamada hava kalitesi hakkında bilgiler de sunuluyor.

Üç saatte %100 şarj seviyesine ulaşan kulaklık, yalnızca müzik dinlendiğinde 50 saat çalışma süresi sunuyor. Hava temizleme işlevi aktifleştirildiğindeyse bu süre 4 saate düşüyor.

Dyson Zone fiyatı:

Dyson Zone, kendi kategorisinde bulunan Sony WH-1000XM5 ve AirPods Max'ten çok daha yüksek fiyata sahip olarak 949 dolardan satışa sunulmuştu. AirPods Max'in fiyatının 550, Sony WH-1000XM5'in ise 400 dolar bandında olmasıyla birlikte Dyson Zone ciddi bir fiyat farkı ile geliyordu. Tabi yeni kulaklık, bu kulaklıklarda bulunmayan yepyeni bir teknolojiyi barındırıyor.

Dyson Zone, ocak ayında Çin'de, mart ayından itibaren de ABD, Birleşik Krallık, Hong Kong Özel İdari Bölgesi ve Singapur'da satışa çıkmıştı. Şimdi de ülkemize gelen Dyson Zone'un fiyatı 21 bin 999 TL olarak açıklandı.  

37
14
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
37
14
4
1
0