RGB Işıklarıyla 'Ben Oyuncular İçin Üretildim' Diyen Kulaklık: EKSA E1000[İNCELEME]

8
1
0
0
0
EKSA'nın oyuncular için üretilen altıgen tasarımlı RGB kulaklığı E1000'i inceledik. Ses performansından malzeme kalitesine kadar pek çok alanda incelediğimiz kulaklığın detayları neymiş gelin yakından bakalım.

Yeni bir oyuncu kulaklığı almaya hazırlandığınızda pek çok önemli parametre vardır. Bu parametreler arasında ilk sırada ses kalitesi gelir. Elbette ses kasmanızın mümkün olmadığı bir kulaklık çok da oyuncu kulaklığı olmaz. Bundan sonra kulaklığın mikrofonu ve elbette tasarımı çok önemlidir. 

Ne dersek diyelim, biz oyuncular RGB aydınlatmayı seviyoruz. Biz oyun oynarken kulaklığımızın yanında yer alan bir RGB aydınlatma nedense hoşumuza gidiyor. Bugün sizlere başarılı RGB ışıklandırması ve beklentilerin üzerindeki ses kalitesine sahip oyuncu kulaklığı EKSA E1000'i inceleyeceğiz. 

EKSA E1000'in teknik özellikleri neler?

EKSA E1000

USB ile PC, PS5, PS4 gibi cihazlara bağlayabileceğiniz EKSA E1000, 50 mm sürücülerle geliyor. 118 dB frekansa sahip kulaklığın son derece kaliteli bir örgü kablosu bulunuyor. Bununla birlikte 42 dB'lik mikrofon hassasiyeti bulunan kulaklığın teknik özellikler bakımından yeterli olacağını söyleyebilirim.

EKSA E1000'in ses kalitesi nasıl?

EKSA E1000

EKSA'nın RGB aydınlatmalı oyuncu kulaklığı E1000'in ses kalitesine baktığımızda karşımıza yeterli seviyelerde bir kulaklık çıkıyor. Kulaklığın ses kalitesini iki farklı alan üzerinden incelemek gerekiyor. Bunlardan ilki elbette kulaklığın asıl amacı olan oyun sesleri üzerine olacak. Sonrasında ise müzik, film gibi diğer seslerde nasıl bir performans sunduğuna bakacağız. 

EKSA E1000'i CS:GO, PUBG gibi ses kasmanın önemli olduğu oyunlarda inceleme fırsatı buldum. 7.1 Surround ses sistemine sahip kulaklık, rekabetçi oyunlarda beklentilerinizi karşılıyor. Düşman ayak seslerinden bombanın nereye düştüğüne kadar her sesi doğru noktalarda algılayabiliyorsunuz. 

EKSA E1000'in müzik dinlerken sunduğu performansa baktığımızda ise temel gereksinimleri son derece iyi sağladığını gördüm. Ucuz kulaklıklarda gördüğümüz bazı dip seslerin gelmeme sorunu genel olarak E1000'de görülmüyor. İşi müzik olan kulaklıklara göre bir tık daha az hassasiyete sahip olsa da frekans tepkisinin beklentimin üstünde olduğunu söyleyebilirim. 

EKSA E1000 sesli görüşmelerde ne vadediyor?

EKSA E1000

Bir oyuncu kulaklığı satın alıyorsanız aldığınız ses kalitesi kadar mikrofondan karşıya gönderdiğiniz ses de önemli. Kulaklığın mikrofonu özellikle oyun oynarken arkadaşınızla konuşmanız için yeterli. Arkada ince bir dip ses bıraksa da sesinizi karşı tarafa net bir şekilde iletebilen EKSA E1000'in mikrofonunun nasıl bir ses verdiğini aşağıdaki videodan da dinleyebilirsiniz.

EKSA E1000, tasarım ve malzeme kalitesinde bize neler sunuyor?

EKSA E1000

EKSA E1000'in malzeme kalitesiyle başlayacak olursak karşımıza sağlam bir plastik malzeme çıkıyor. Elinize aldığınızda kaliteli ve sağlam bir izlenim veren bu malzemeye yumuşak ve kulağı içine alan deri süngerler çıkıyor. Kafa bandında bulunan sünger de özellikle uzun kullanımlarda kafanızı ağrıtmaması açısından başarılı bir malzeme olarak dikkat çekiyor. 

EKSA E1000'in tasarımına baktığımızda ise altıgen çizgili bir tasarım bizi karşılıyor. Bu altıgen çizgi RGB aydınlatma ile aydınlatılmış durumda. Bu da kulaklığın bir oyuncu kulaklığı olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Altıgen tasarımın ortasında yer alan EKSA logosu da RGB olarak aydınlatılmış. Genel olarak hem malzeme kalitesi hem de tasarım anlamında iyi bir iş çıkaran EKSA, E1000 ile oyuncuların hoşuna gidecek bir kulaklık yapmayı başarmış.

EKSA E1000'in kablosu ne kadar kaliteli?

EKSA E1000

EKSA E1000'in kablosuna geldiğimizde son derece başarılı bir örgü kablo bizleri karşılıyor. Çekilmelere karşı dayanıklı olan bu özel örgü kablo, aynı zamanda kulaklığın dip ses almasını engelleyecek kalınlıkta. 

EKSA E1000'in erişilebilirlik özellikleri nasıl?

EKSA E1000

EKSA E1000'in erişilebilirlik özelliklerine geldiğimizde ise karşımıza iki seçenek çıkıyor. Kablonun üzerinde ses açıp kapatabileceğiniz bir alan var. Buradaki alandan mikrofonunuzu da açıp kapatabiliyorsunuz. 

EKSA E1000'in kutusunda yer alan My Time at Sandrock nasıl bir oyun?

My Time at Sandrock

Tatlış grafiklere sahip bir inşaatçı oyunu olan My Time at Sandrock'ta kasabayı ekonomik yıkımdan kurtarmaya çalışıyoruz. Kaynaklar toplayıp makineler inşa ettiğimiz oyun, bundan bağımsız olarak çok fazla şey yapmanıza imkan tanıyor.

EKSA E1000 satın alınır mı?

EKSA E1000

EKSA E1000'e genel olarak baktığımızda 598,99 TL'lik fiyatlıyla karşımıza fiyatının hakkını veren bir kulaklık çıkıyor. Gerek ses kalitesi, gerekse de tasarım ve malzeme kalitesi bakımından başarılı bir kulaklık olan EKSA E1000, uzun süreli oyun maratonlarında beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilir. RGB aydınlatmasıyla çok şık bir kulaklık olan EKSA E1000'i daha yakından incelemek ve satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca oyunun kutusunda kartpostalları da yer alan My Time at Sandrock'un Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün sizlere EKSA'nın E1000 oyuncu kulaklığından bahsettik. Peki sizler EKSA E1000'i nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım.

8
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
0
0
0