Küçük Boyutuna Büyük Sesler Sığdıran Oyuncu Kulaklığı: EKSA E900 [İNCELEME]

2
1
1
0
0
Oyuncu kulaklıklarına göre daha küçük bir tasarıma sahip EKSA E900'ü inceledik. 3.5 mm jak girişi bulunan kulaklığın ses kalitesinden mikrofon seviyesine kadar pek çok özelliğine yakından baktık.

Ürettiği uygun fiyatlı kulaklıklarla piyasada yavaş yavaş söz sahibi olmaya başlayan EKSA'nın kulaklıklarını inceleyerek sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Çağrı merkez kulaklıklarından oyuncu kulaklıklarına kadar pek çok kulaklığı inceleme fırsatımız oldu. Bir kulaklığı incelerken deneyimi aktarmak her zaman zordur, çünkü işin içerisine pek çok parametre girer ve bunları doğru aktarmak gerekir.

Bugün sizlere EKSA'nın minimalist tasarıma sahip oyuncu kulaklığı EKSA E900'ü inceleyeceğiz. Lords Mobile oyunun logosunun yer aldığı bir kutuyla gelen kulaklığın artı ve eksi yönlerine bakacağımız inceleme içeriğimizde kulaklığın hangi kullanıcılara hitap edeceğine ve bizlere neler sunacağına yakından bakacağız.

EKSA E900'ün teknik özellikleri neler?

EKSA E900

Son yıllarda bulmaya zorlandığımız 3.5 mm jak girişine sahip EKSA E900 oyuncu kulaklığının 50 mm çaplara sahip sürücüleri bulunuyor. Kablonun üzerinde yer alan kontrolcüyle sesi kapatıp açabileceğiniz gibi, modüler olan mikrofonu da kapatıp açabiliyorsunuz. 118 dB frekansa sahip EKSA E900, kendi fiyat aralığına göre başarılı bir performans vadediyor.

EKSA E900'ün ses kalitesi nasıl?

EKSA E900

EKSA E900'ün ses kalitesine geldiğimizde birkaç detay bizleri karşılıyor. Öncelikle bunun bir oyuncu kulaklığı olduğunu göz önünde bulundurarak oyun konusunda ses kalitesine bakacağım. Oyun oynarken ses kasmaya özen gösteren insanlar için yüksek ses seviyesi her zaman önemlidir. EKSA E900, başarılı sürücüleriyle bu ses seviyesini kullanıcılara sunabiliyor. Bu da özellikle oyun oynarken ses kasmayı kolaylaştırıyor.

EKSA E900'ün iyi yapamadığı şeyler de var. Bunların başında orta ve yüksek seslerde beklentilerin altında kalması geliyor. Kulaklık özellikle bas seslerini son derece yüksek seviyelerde çıkarabiliyor, ancak diğer fiyat - performans kulaklıklarda olduğu gibi EKSA E900'ün de bunu yaparken ince detaylardan uzaklaştığını görüyoruz. 

Bu detay eksikliği oyun oynarken sizi çok üzmese de özellikle müzik dinlerken beklentinizin altında kalabilir. Bu ses sorununun yüksek ses seviyelerinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer kulaklığın sesini yüzde 60 seviyelerinde tutarsanız sesler çok daha net bir şekilde geliyor.

EKSA E900, sesli görüşmelerde ne vadediyor?

EKSA E900

Bir oyuncu kulaklığının olmazsa olmazlarından biri de mikrofonudur. Discord gibi uygulamalar üzerinden arkadaşlarımızla iletişim kurarak birlikte oyun oynamayı seviyoruz. EKSA E900 de bu konuda kullanıcılara üzmeyecek donanımlarla geliyor. Öncelikle kulaklığın mikrofonu modüler. Yani istediğiniz zaman çıkarıp hayatınıza bu şekilde devam edebiliyorsunuz. Mikrofonun performansına baktığımızda EKSA E900'ün sesli görüşmeler için yeterli bir deneyim sunduğunu görüyorum. 

EKSA E900'ün mikrofonuyla kesintisiz konuşmalar yapabiliyor olsanız da arkada ince bir vızıltı sesi duyulabiliyor. Özellikle fiyat - performans açısından bakarsak mikrofonun beklentileri karşıladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

EKSA E900, tasarım ve malzeme kalitesinde bize neler sunuyor?

EKSA E900

EKSA E900, tasarım olarak beklentileri karşılıyor. Farklı renklerde güzel bir uyum sağlayan kulaklığın malzeme kalitesine baktığımızda ise ortaya çok iyi bir iş çıkmadığını görüyoruz. Kulaklıkta kullanılan malzeme kalitesiz olmasa da hissiyat konusunda eksikleri var. Kulaklığın sağlamlığını karşılayan alüminyum kasasında ise iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. 

EKSA E900'ün diğer oyuncu kulaklıklarına göre daha küçük olduğunu söyleyebiliriz. Bu da özellikle uzun kullanımlarda ağırlığıyla boyun fıtığı yapmaya aday kulaklıkların aksine rahat bir kullanım imkanı sunuyor. 

EKSA E900'ün kablosu ne kadar kaliteli?

EKSA E900

EKSA E900'ün belki de en düşündüren yönlerinden biri kablosu. Kablo kısmında örgü sarmal kullanılmayıp ince bir kablo tercih edilmesi kalite konusunda beni biraz düşündürdü. Her ne kadar ses kalitesine etki etmese de kulaklığı kullanırken kablonun zarar görmemesi için ekstra bir özen gösterilmesini öneriyoruz.

EKSA E900'ün erişilebilirlik özellikleri nasıl?

EKSA E900

EKSA E900'ün erişilebilirlik özelliklerine baktığımızda karşımıza iki seçenek çıkıyor. Kablonun üzerinde ses açıp kapatabileceğiniz bir alan var. Buradaki alandan mikrofonunuzu da açıp kapatabiliyorsunuz. Buradaki erişilebilirlik özelliklerinin kullanım sırasında rahat olduğunu görüyoruz.

EKSA E900'ün kutusunda yer alan Lords Mobile nasıl bir oyun?

EKSA E900

EKSA E900'ün kutusunu süsleyen Lords Mobile, Türkçe dil desteğiyle gelen ücretsiz bir gerçek zamanlı strateji oyunu. Kendi krallığınızı kurabileceğiniz Lords Mobile hem mobil platformlarda hem de PC'de oynanabiliyor. 3B grafiklere sahip oyunda müttefiklerinizle omuz omuza savaşabilir, oluşturacağınız takımlarla rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

EKSA E900 satın alınır mı?

eksa e900

EKSA E900'ün iyi ve kötü yanlarını sizlere aktardık. Kaliteli bir kumaşa sahip kılıfla birlikte gelen EKSA E900, modüler mikrofonu sayesinde dışarıda da kullanabileceğiniz bir kulaklık. Yüksek seviyelerde ses kalitesi konusunda sorun yaşasa da özellikle yüzde 60 seviyelerinde (yeterli ses sunuyor) son derece kaliteli ses deneyimi yaşatabiliyor. PS4, PS5, Xbox One S/X, Nintendo Switch, PC gibi konsollarda kullanabilen kulaklığın 651,33 TL'lik fiyatı var. Eğer kulaklığı daha yakından incelemek ve satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Lords Mobile'in Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün sizlere EKSA'nın E900 oyuncu kulaklığından bahsettik. Peki sizler EKSA E900'ü nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım.

2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0