Elon Musk, 2022'de %70 Değer Kaybeden Tesla'nın Yatırımcılarını Twitter'da 'Eyliyor': ''Temellerimiz Sağlam''

7
1
0
0
0
Elon Musk, 2022'de %70 Değer Kaybeden Tesla'nın Yatırımcılarını Twitter'da 'Eyliyor': ''Temellerimiz Sağlam''
Twitter'ı satın alma süreci boyunca attığı adımlarla Tesla ve SpaceX'in büyük kayıplar yaşamasına neden olan Elon Musk, duruma yönelik endişelerin konuşulduğu platformunda yatırımcılarını sakinleştirmek için tweet atıyor...

Musk, üzerinde biriken yoğun eleştirilere rağmen bildiğini okumaya devam ediyor. Geride bıraktığımız yıl boyunca en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz Twitter'ı satın alma kararıydı ve uzunca süre daha bunu konuşacağız gibi görünüyor. 

Üstelik Twitter'da yaşanan her gelişme de büyük tepki toplarken, Musk'ın bundan çok daha büyük bazı sorunları var. Tesla ve SpaceX, Musk'ın bu sene attığı adımlar sebebiyle rekor seviyede değer kaybetti. Ancak Musk bu durumu değiştirmek adına Twitter'da yatırımcılarına yanıt vererek içlerini rahatlatmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyor gibi görünüyor.

''Temellerimiz sağlam'' diyen Musk, piyasada yaşanan kısa vadeli değişimlerin 'öngörülemez' olduğunu söylüyor

Tesla Owners Silicon Valley tarafından atılan ve 'son haftalarda Tesla hisse sahibi pek çok kişinin adeta çıldırdığını' söyleyen tweet'e yanıt veren Musk, ''Uzun vadeli temellerimiz son derece güçlü. Piyasada yaşanan kısa vadeli 'çılgınlıklar' ise öngörülemez'' dedi.

Tesla'da yaşananların yalnızca piyasadaki değişiklikler ile ilgili olmadığına yönelik uzman görüşleri her geçen gün artadursun, Musk Tesla için her şeyin yolunda olacağına inanıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde çalışanlarına attığı bir mailde de bu inancını vurgulayan Musk, ''Hisse senedi piyasasındaki çılgınlığa kafaya takmayın. Tesla uzun vadede dünyanın en değerli şirketi olacak" diyerek bir yılda %70 değer kaybeden şirketini savunmaya devam ediyor...

Fakat tabii ki yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası, Musk'ın Tesla ve Twitter'daki 'liderlik' çizgilerinin yeniden belirlenmesi gerektiğini; bu durumun şirketlere büyük zarar verdiğini söylemeye devam edenler de var... Bakalım Musk, herkesi haksız çıkarıp bir sene içinde devasa oranlarda değer kaybeden şirketlerini yeniden lider konumuna getirebilecek mi.?

7
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
0
0
0