Huawei, HarmonyOS ile Gelen Yeni Akıllı Saati Watch 3'ü Duyurdu

30
7
4
4
1
Huawei, yeni akıllı saati Watch 3'ü resmen duyurdu. HarmonyOS işletim sistemiyle gelen akıllı saat, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, 1.43 inç büyüklüğünde AMOLED ekran, LTE, Wi-Fi ve dahili GPS gibi önemli özelliklerle geliyor.

Çinli teknoloji şirketi Huawei, bugün düzenlediği bir etkinlikte en yeni akıllı saati Watch 3'ü tanıttı. Amiral gemisi düzeyinde özelliklere sahip olan akıllı saat, Huawei hayranlarını etkileyecek özelliklere sahip.

Huawei Watch 3, 466 x 466 piksel çözünürlük sunan 1.43 inç büyüklüğünde dairesel bir ekranla geliyor. AMOLED yapıdaki bu ekranın piksel yoğunluğu 326 ppi, parlaklık seviyesi ise 1000 nit olarak açıklanırken kullanıcılar, ekranın sağ tarafında iki kontrol tuşu görecekler. Bu tuşlar, akıllı saatin kontrol edilebilmesini sağlayacak. Bu arada, ekranın çelik yapıdaki çerçeveye yerleştirileceğini de unutmayalım. Öte yandan, Huawei'nin yeni akıllı saati onlarca yeni saat yüzüyle kullanılabilecek.

Karşınızda Huawei Watch 3

Huawei Watch 3

Huawei'nin yeni akıllı saati, Hi6262 olarak isimlendirilen bir işlemciyle gelecek. Bu işlemci, akıllı saatin LTE desteğine sahip olmasını sağlayacak. 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, Wi-Fi ve GPS gibi özelliklere de sahip olan akıllı saat, tüm işlevselliği sağlamayacak olsa da bir cep telefonuymuş gibi kullanılabilecek. Ayrıca bu akıllı saat, 450 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelecek. Bu batarya, saatin tüm özellikleri aktif edildiğinde 4 güne kadar, ultra süreli kullanım modunda ise 14 güne kadar kullanım imkanı sunacak.

Huawei Watch 3'ün en önemli özelliği, bu akıllı saatin kullandığı işletim sistemi. Huawei, ABD'nin ambargosundan sonra duyurduğu kendi işletim sistemi HarmonyOS'in bu akıllı saate entegre etti. Bu da Watch 3'ün bugüne kadar görülmemiş bir deneyim sunacağı anlamına geliyor. Ancak bu deneyimin kullanıcı gözünde nasıl yorumlanacağını zamanla göreceğiz ancak bu işletim sistemi, kullanıcılara bazı avantajlar sunacak gibi görünüyor.

Huawei Watch 3

Huawei tarafından yapılan açıklamalara göre Watch 3 sahipleri, dahili GPS özelliğini artık görüntülü yönergeler verecek şekilde kullanabilecekler. Ayrıca bu akıllı saat, doğrudan çeviri özelliğini destekleyecek. Böylelikle yabancı bir ülkeye gittiğinizde daha kolay iletişim kurabileceksiniz. Öte yandan, bu akıllı saatin sahip olduğu NFC özelliği ile yapılacak kredi kartı tanımlamaları, Watch 3'ün dijital kredi kartı gibi kullanılmasını sağlamış olacak.

Huawei Watch 3'ün yazılımsal özellikleri bunlarla sınırlı değil. Örneğin bu akıllı saat, dijital kilit sistemleriyle entegreli olarak çalışabilecek. Yani bu saati kullanarak dijital olarak kilitlenmiş kapıları açabileceksiniz. Ayrıca HarmonyOS ile entegre edilmiş tüm akıllı ürünler (otomobiller, akıllı süpürgeler vb.), akıllı saat üzerinden kontrol edilebilecek. Böylelikle bir kullanıcı, sahip olduğu akıllı saatini kullanarak aracını kilitleyebilecek. Tahmin edebileceğiniz üzere telefonunuzun kamerasını da artık akıllı saatiniz üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Huawei Watch 3

Akıllı saatlerin en çok önemsenen özelliklerinden bir tanesi de sağlıkla ilgili. Kullanıcılar özellikle, akıllı saatlerinde spor takibinin yapılması gerektiğine inanıyorlar. Bu durumu görmezden gelmeyen Huawei mühendisleri, 100'den fazla spor modunu, 6 farklı aktivite türüyle kombine ederek kullanabilmesine imkan tanımışlar. Bu sayede bir etkinlik sırasında kalp atışınızı takip edebilecek, yaktığınız kaloriyi görebilecek ve etkinlik sırasındaki hızınızın takibini yapabileceksiniz.

Huawei Watch 3'ün diğer sağlık özellikleri arasında oksijen saturasyonu, kalp atış hızı, uyku durumu ve kalitesi ile stres takibi gibi şeyler yer alıyor. Ayrıca büyük bir yenilik olarak vücut sıcaklığınızın ölçülmesini sağlayan bir sensör de Huawei'nin yeni akıllı saatinde karşımıza çıkıyor. 

Huawei Watch 3 Pro

Huawei, düzenlediği etkinlikte Watch 3'ün yanı sıra Watch 3 Pro'yu da tanıttı. Teknik özellikleri ile Watch 3'e çok benzer olan akıllı saat, tasarım açısından adeta kusursuz. Huawei tarafından yapılan açıklamalarda, saatin titanyum çerçeveye sahip olduğu, ekranında safir cam kullanıldığı ve arka kısmında ise seramik malzemenin yer aldığı belirtiliyor. Kullanıcılar, daha güçlü bir bataryası olan Watch 3 Pro'yu tüm özellikleri aktifken 5 güne kadar, uzun kullanım modunda ise 15 güne kadar kesintisiz olarak kullanabilecekler. 

Tüm bu özelliklere sahip olan akıllı saatlerin fiyatları ise şu şekilde açıklandı;

  • Huawei Watch 3: 405 dolar
  • Huawei Watch 3 Pro: 515 dolar
30
7
4
4
1
Emoji İle Tepki Ver
30
7
4
4
1