Ikea, Mobilyalarını Engelliler İçin Özelleştirecek 'ThisAbles' Projesini Duyurdu

28
1
1
0
0
Ikea'nın ThisAbles projesi kapsamındaki 3D yazıcı ile basılan ürünleri, mobilyaları engelliler için daha erişilebilir bir hale getiriyor.

Kullandığımı mobilyalar, engelliler için her zaman erişilebilir olmayabilir. Örneğin kulpsuz gardıroplar ve oldukça küçük anahtara sahip lambalar, engellilerin günlük hayatını zorlaştırabilir. Bu problemi çözmek için Ikea Israil, kar amacı gütmeyen Milbat ve Access Israil ile birlikte mobilyalarına yönelik 3D yazıcı ile basılmış ürünleri içeren ThisAbles'ı geliştirdi.

ThisAbles'ta 13 farklı tasarım mevcut. Ufak bir anahtarı, dev bir anahtara dönüştürmek için ya da koltuktan kalkmayı kolaylaştırmak için çeşitli ürünler tasarlanmış durumda. Tüm ürünlerin kurulum prosedürleri, Ikea Israil’in buraya tıklayarak erişebileceğiniz YouTube kanalında açıklanıyor. ThisAbles projesi, küçük bir ürünün engelli insanlar için nasıl büyük bir fark yaratabildiğini göstermesi açısından oldukça değerli.

3D baskı dosyalarını indirmek ücretsiz. Ancak bunları kendi yazıcınızla veya 3D baskı hizmeti veren bir kuruluş yardımıyla kendiniz bastırmalısınız. Montaj için ayrıntılı talimatlar internet sitesinde de mevcut. Ikea Israil, daha fazla fikir yürütmek için kullanacağını söylediği yeni tasarımlar için de bir form sunuyor. Forma buradan ulaşarak tasarımınızı Ikea ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/3/12/18261893/ikea-thisables-3d-printed-add-ons-people-with-disabilities
28
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
28
1
1
0
0