IKEA Mobilyaları Google'da 3 Boyutlu İnceleyebilirsiniz (Evinizde Nasıl Duracağını Almadan Görebilirsiniz)

7
2
1
1
0
IKEA, normalde Place uygulamasında sunduğu 3D artırılmış gerçeklik özelliğini doğrudan Google üzerinde sunmaya başladı.

Artırılmış gerçeklik artık hayatımızda yer edinmeye başladı. Bunun en öncü uygulamalarından biri ise Google tarafından uzunca bir süredir sunuluyor. Google’da yaptığınız bazı aramalarda 3D modeller ile karşılaşabiliyor ve bu modelleri kameranız ile bulunduğunuz ortamda görebiliyorsunuz.

Bazı üreticiler ve şirketler de kendi ürünlerini bu yöntemle sunmaya devam ederken son olarak IKEA bu akıma katıldı. Mobilya devi, daha önce kendi ‘IKEA Place’ uygulamasında sunduğu üç boyutlu modelleri doğrudan Google’a eklemeye başladı.

IKEA ürünleri Google’da üç boyutlu olarak görülebilmeye başladı:

ikea google

IKEA’nın bazı ürünlerini Google’da arattığınızda bu ürünleri gerçek boyutlarıyla, istediğiniz ortama koyma imkânına kavuşabilirsiniz. Örneğin, ‘BROR Trolley’ ürününü Google’da arattıktan sonra bulunduğunuz yerde şu şekilde bir manzara oluşturabilirsiniz:

ikea

IKEA’nın Google’da sunmaya başladığı yeni özellik sayesinde alışveriş yapmadan önce ürünün odanızda nasıl duracağını önceden görebilir, ölçüleri hakkında da somut düşünceler elde edebilirsiniz. Özellikten faydalanmak için sahip olmanız gereken tek şey ise herhangi bir telefon ve internet bağlantısı.

Not: IKEA henüz tüm ürünlerini söz konusu özelliğe entegre etmediğinden aradığınız pek çok ürünün 3D olarak görüntülenememesiyle karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki örnek görüntüler, Google'a eklenen ürünlerden birinden alınmıştır.

Kaynak : https://9to5google.com/2023/04/17/ikea-3d-google/
7
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
1
1
0