iPhone Kullanıcıları, WhatsApp Bildirimlerinde Sesli Mesajları Dinleyebilecek

14
3
2
1
0
Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, WABetaInfo'nun verdiği bilgilere göre yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Bildirimler üzerinden mesajları, gelen görselleri ve çıkartmaları görebilen kullanıcılar, yakın zamanda sesli mesajları da uygulamaya girmeden dinleyebilecek.

Kullanıcıların uygulamaya girmeden gelen mesajları görmesine imkan sağlayan ön izleme özelliği, sesli mesajları da uygulamaya girmeden açma konusu üzerine geliştiriliyor. Geliştirilmiş bildirimlerin ne zaman çıkacağına dair herhangi bir bilgi bulunmasa da nasıl görüneceğine dair bir ekran görüntüsü bulunuyor.

WABetaInfo, Twitter üzerinden paylaştığı ekran görüntüsüyle WhatsApp'a gelecek olan yeni bildirimlerini gösterdi. Şu an için hâlâ geliştirme sürecinde olduğu söylenen özelliğin iOS işletim sisteminde görüldüğü de belirtildi. WABetaInfo, bu özellikle birlikte WhatsApp kullanıcılarının sesli mesajları bildirim panelinde görüntüleyebileceklerini de ekledi. Şu an için bu özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

whatsapp

Tabii ki özelliğin ne zaman çıkacağına dair net bir bilgi bulunmaması, tahminlerin belirmeyeceği anlamına gelmiyor. Bilgiyi ortaya çıkaran kişi, yakın zamanda WhatsApp'a gelecek olan büyük güncellemeyle birlikte bildirim panelinden sesli mesajları oynatma özelliğinin de geleceğini düşündüğünü belirtti. Ayrıca Eylül güncellemesiyle birlikte WhatsApp'ın karanlık moda kavuşacağı da bildirildi.

Bildirimlere geri dönecek olursak WhatsApp, son olarak uygulaması içerisinde bulunan çıkartmaları bildirim olarak görüntüleme özelliğini iPhone'lar için yayınladı. Kullanıcılar aynı zamanda gelen bildirime basılı tutarak gelen çıkartmayı tam boyutlu olarak da görebiliyor.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-iphone-voice-message-preview-notifications-centre-wabetainfo-ios-2071506
14
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
14
3
2
1
0