• Anasayfa
  • Oyun
  • Netflix ile PlayStation İş Birliğine Gidebilir

Netflix'in Oyun Sektörüne PlayStation ile Girebileceğini Gösteren Kodlar Bulundu

20
8
2
0
0
Netflix uygulamasında veri madenciliği yapan bazı araştırmacılara göre yayın platformu, Sony PlayStation ile bir çeşit iş birliği yapmaya hazırlanıyor.

Zaman zaman farklı alanlarda yer alan firmaların birlikte çalıştıklarına şahit oluyoruz. Bazen bu iş birlikleri önceden duyurulurken bazen de bir sürpriz olarak bir anda karşımıza çıkabiliyor. Bazen ise bu tür çalışmaların haberi çok daha önce ortaya çıkıyor.

Veri madencisi Steve Moser, PlayStation ürünlerinde Netflix'in iOS uygulamasına yönelik kodlar bulduğunu belirtti ve sonrasında da elde ettiği bulguları paylaştı. Moser'ın paylaştığı görüntülerde DualSense kumandaların görselleri ve Ghost of Tsushima oyunundan bir görsel yer alıyor. 

Netflix oyun pazarına girebilir

netflix

Moser'a göre Shark ifadesi Netflix'in oyun projesinin kod adı ve ortaya çıkan görseller de firma ile Sony PlayStation arasında yapılacak bir iş birliğinin işaretçisi olabilir. İki firmanın ne tür bir iş birliğine gideceği ise şimdilik belli değil.

Öte yandan yakın zamanda Bloomberg'in bir haberinde de Netflix'in televizyon yapımları ve filmlerin ötesinde içerikler sunmayı planladığı ve oyunları da hizmetlerine ekleyeceği ifade edilmişti. O haberde bu değişimin ilk örneklerini gelecek yıl göreceğimiz belirtilmişti. Hatta daha önce Facebook ve EA bünyesinde görev yapmış olan Mike Verdu'nın da oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev alacağı söylenmişti.

Bloomberg'e göre oyunlar, Netflix içerisinde tıpkı belgeseller ya da stand-up özel bölümleri gibi kendi içerik janrları altında listelenecek. Geçtiğimiz dönemde bir Netflix yöneticisi de "interaktif eğlence alanında daha fazlasını yapmak için heyecan duyduklarını" söylemişti. 

Netflix oyunlara uzak değil

bandersnatch

Netflix oyun sektörüne daha önce de göz kırpan çalışmalara imza atmıştı. Bandersnatch ve You vs. Wild gibi yapımlarda artık interaktif etkileşim görmeye başlamıştık. Ayrıca Stranger Things, La Casa de Papel ve To All the Boys gibi dizilere dayanan oyunlar da görebiliriz.

Sony ve Netflix arasında halihazırda çeşitli iş birlikleri söz konusu. Uncharted, Ghost of Tsushima gibi oyunların filmlerinin yapılması için Netflix ve Sony Pictures Entertainment arasında bir anlaşma da imzalanmıştı. Bakalım iki firma arasında daha ne gibi ortaklıklar göreceğiz.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/netflix-datamine-hints-at-potential-playstation-partnership
20
8
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
8
2
0
0