Avatar: Son Hava Bükücü'nün Netflix Uyarlamasının Çekimlerinin Ne Zaman Başlayacağı Açıklandı

29
15
5
4
2
Doğal elementlerini manipüle edebilen 'Bükücü'leri konu alan, sevilen animasyon serisi Avatar: Son Hava Bükücü, Netflix için yeniden uyarlanıyor. Gerçek oyuncularla çekilecek olan dizide, projenin orijinal yaratıcıları yer almayacak.

Popüler çizgi dizi Avatar: Son Hava Bükücü’nün canlı uyarlaması, sonbahar aylarında Kanada, Vancouver’da çekilmeye başlıyor. Uyarlama, 2005-2008 yılları arasında Nickelodeon kanalında yayınlanan orijinal Avatar: Son Hava Bükücü'yü temel alacak.

Dizinin orijinal yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko, projenin başında diziyi denetlemek için Netflix ile anlaşmışlardı ancak 2020’nin Haziran ayında kreatif farklılıklardan dolayı projeyi terk ettiler. Uyarlamanın başındaki isim Albert Kim olurken Dan Lin, Ryan Halprin ve Lindsey Liberatore projede prodüktör olarak yer alacaklar.

Daha önceki canlı uyarlama çok eleştirilmişti

avatar son hava bükücü

Avatar: Son Hava Bükücü serisi dergilerde, video oyunlarında, bir devam serisinde ve M. Night Shyamalan tarafından çekilmiş, eleştiri yağmuruna tutulan bir canlı uyarlama gibi projelerde tekrar tekrar vücut bulmuştu. Orijinal seri 2020 yılında Netflix’e eklenmiş ve tekrardan popüler hâle gelmişti.

Bu yıl Şubat ayında ViacomCBS, Nickelodeon’un Avatar Studios adında yeni bir bölümü tarafından bir Avatar animasyon filminin geliştirilmekte olduğunu da duyurmuştu. Bu projede üst düzey yetkili olarak yine orijinal serinin yaratıcıları DiMartino ve Konietzo bulunuyor.

Her ulusta, Bükücü dediğimiz erkek ve kadınlar doğal elementlerini manipüle edebilmekteler. Bunlardan yalnızca birisi dört elementin dördünü de manipüle edebiliyor. Avatar’lar, “gezegenin insan formunda vücut bulmuş ruhunu” oluşturuyor.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/netflixs-avatar-the-last-airbender-adaptation-to-start-filming-in-november/#ftag=CAD590a51e
29
15
5
4
2
Emoji İle Tepki Ver
29
15
5
4
2