• Anasayfa
  • Mobil
  • OPPO, 25 Dakikada %100 Dolum Sağlayan 65W Şarjı Tanıttı

OPPO, 25 Dakikada %100 Dolum Sağlayan 65W Şarj Cihazını Tanıttı

39
10
3
2
2
Çinli teknoloji üreticisi OPPO, geçtiğimiz haftalarda yeni ve daha hızlı şarj sistemi piyasaya süreceğini duyurmuştu. Reno Ace akıllı telefonlarla karşımıza çıkacak olan bu sistem resmen tanıtıldı ve 25 dakika içinde 4000 mAh'lik bir telefonun tamamen şarj olmasını sağlayacak.

Geçmişte cep telefonları geceden şarja bırakılır, sabah kalkınca açılırdı. Daha sonra Nokia’lar ve onların bitmeyen şarjları hayatımıza girdi. Akıllı telefonlar ile birlikte çok daha gelişmiş hale gelen cep telefonlarına batarya dayanmaz oldu. Haliyle cihazların batarya kapasiteleri artırıldı. 

Artan batarya kapasiteleri elbette ki daha hızlı şarjı da zorunlu hale getirdi. Son dönemde hemen her akıllı telefon üreticisinin bir hızlı şarj teknolojisine sahip olduğu biliniyor. OPPO ise bu konuda çıtayı biraz daha yukarı çeken firmalardan. Yeni şarj cihazının hızıyla adeta gövde gösterisi yapan firma, 65W kapasiteyle 25 dakikada tam dolum sağlayan şarj teknolojisini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak firma, bir de bir video yayınladı. SuperVOOC adlı bu şarj sistemi, 4000 mAh’lık bataryayı yarım saat içerisinde doldurdu. 

10 dakikada %50 doluluk 

oppo hızlı şarj

SuperVOOC, bahsi geçen videoda normal bir şarj cihazı ile karşılaştırıldı. Sadece 10 dakika içerisinde doluluk oranı 0’dan %50’ye ulaşan cihazın dolum süresi, yeni sistemin hızını da ortaya koydu. Reno’lar ile standart olarak gelen şarj cihazı, bu doluluk oranına ulaşmak için yarım saatten fazla zaman harcıyordu. Oppo Find X’in 50W’lık şarj cihazı ise 15 dakikaya ihtiyaç duyuyordu. 

OPPO, yeni süper hızlı şarj cihazının Reno Ace ile piyasaya sürüleceğini söylerken, Reno Ace’in ne zaman piyasaya çıkacağını ise açıklamadı. Yine de telefonun bu yıl sonuna kadar piyasaya çıkması hiç de şaşırtıcı olmaz.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/09/17/oppo-supervooc-65w-charger-100-charge-in-25-minutes/
39
10
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
39
10
3
2
2