PlayStation 6'nın Çıkış Tarihi ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı: Uzun Bir Süre Daha Beklememiz Gerekebilir

20
4
2
1
1
Sony'nin bir sonraki nesil PlayStation konsolu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Microsoft-Activision birleşmesi incelemeleri kapsamında yayınlanan bir belgede Sony'nin PlayStation 6'yı 2027'den önce çıkarmayı düşünmediği görüldü.

Oyun konsolları konusunda Microsoft ile büyük bir rekabet içerisinde olan Japonya merkezli teknoloji devi Sony, iki yıl önce birçok gelişmiş teknolojileriyle dikkat çeken yeni nesil konsolu PlayStation 5’i tanıtmıştı. Sonrasında ise şirketin farklı PS5’ler üzerinde çalıştığı iddiaları ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz haftalarda da bu konsol hakkında yeni bilgiler gelmişti.

Tüm bunlar devam ederken oyunseverler, PlayStation 6’nın ne zaman çıkacağını da yavaş yavaş merak etmeye başlıyordu. Şimdi ise bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Ortaya çıkan gizli bir belge, Sony’nin bu cihaz için planlarını gün yüzüne çıkardı.

Sony, yeni PlayStation’u 2027’den önce çıkarmayı planlamıyor

Bahsi geçen belge, Birleşik Krallık’ın rekabet otoritesinin Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68 milyar dolara satın alma teklifine yönelik derinlemesine incelemesinin bir parçası olarak bugün herkese açık bir şekilde paylaşıldı.

Bilindiği üzere Sony, Microsoft ve Activision arasındaki bu birleşmeye şiddetle itiraz ediyor. Belgede yer alan bir metin de Call of Duty’nin PlayStation’da kalma süresiyle alakalı bir bölümü içeriyor. Sony, burada popüler seriye erişimini 2027’de kaybedeceğini vurgu yapıyor. Devamında ise asıl dikkat çeken kısım geliyor ve şirket, PlayStation konsolunun bir sonraki nesli çıktığında CoD’a ve diğer Activision oyunlarına olan erişimi kaybedeceğini aktarıyor.

Bu belgeden, Sony’nin 2027’den önce yeni PlayStation’u çıkarmayı planlamadığını anlamak mümkün. PS6 için net bir tarih bulunmasa da yeni cihaz için daha önümüzde en az beş yılın bulunduğunu ve 2020’de çıkan PS5’in uzun bir süre en ön sırada yer almaya devam edebileceğini söyleyebiliriz. PS5, 2013 yılında piyasaya sürülen PS4’ten tam yedi yıl sonra çıkış yapmıştı.

Call of Duty olayına gelecek olursak, Sony’nin gerçekten oyuna erişimi kaybedip kaybetmeyeceği konusunda tartışmalar devam ediyor. Ancak Xbox başkanı Phil Spencer, birkaç hafta önce yaptığı açıklamalarda bunun gerçekleşmeyeceğini, PlayStation var olduğu sürece CoD’un da orada olacağını söyleyerek bir nevi bu tartışmayı bitirmişti

Kaynak : https://www.eurogamer.net/sony-doesnt-expect-playstation-6-before-2027-confidential-document-suggests
20
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
20
4
2
1
1