Kedi Simülasyonu Stray, 2022 Yılının Oyunculardan En Yüksek Puanı Alan Oyunu Oldu!

29
6
1
1
0
Geçtiğimiz günlerde oyun platformlarında çıkış yapan ve çıktığı günden beri adından sık sık söz ettiren Stray, Steam TOP250 listesine girmeyi başardı ve 2022 yılında çıkmış oyunlar arasında en iyi kullanıcı oyunu alarak listede ilk sıraya oturdu.

Ailesinden kopmuş, yalnız ve kaybolmuş bir sokak kedisinin yaşadığı maceraları konu alan Stray, duyurulduğu ilk günden beri oyun dünyasının gündemine oturmuş durumda. Robotlarla dolu unutulup gitmiş bir şehirden kurtulabilmek için bir gizemi çözmek zorunda olan bir kediye hayat verdiğimiz bu oyun 2 yıl önce duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde oyun severlere sunulan Stray, PlayStation Store’da 259 TL fiyat etiketiyle satılırken, PC için ise Steam üzerinden 160 TL’ye satılıyor.

Oynanış videolarıyla bir anda bütün gözleri üzerine çekmeyi başaran Stray, geçtiğimiz günlerde tüm oyun platformlarında çıkış yapmıştı. Evinde kedi ya da köpek besleyen oyuncular için ufak bir krize neden olan oyuna, kedi ve köpekler de ilginç tepkiler vermişti. Bir kedi olarak oynadığımız bu oyun, oyuncuların çoğunluğundan oldukça olumlu yorumlar toplamayı başardı ve bu kadar kısa sürede Steam’de TOP 250 listesine adını yazdırdı.

Stray, God of War’ı geride bıraktı

Stray, Steam 2022 liste

BlueTwelve Studio ve Annapurna Interactive ortaklığıyla 19 Temmuz’da piyasaya sürülen ve bir kediyi kontrol ettiğimiz ilginç macera oyunu Stray, oldukça kısa sürede büyük bir başarıya imza attı. Steam’in TOP 250 listesine adını yazdıran oyun, 42.665 oyuncudan tam %98 oranında olumlu oy alarak 8,61 kullanıcı puanı ile Steam TOP250 listesinde 49. sıraya yerleşti.

2022’de piyasaya sürülen tüm oyunlar listesine de girmeyi başaran oyun bu listenin en üst sırasına yerleşmiş durumda. Piyasaya sürüldüğü günden beri oyunculardan çoğunlukla olumlu eleştiriler alan Stray, bu yılın şu ana kadarki en iyi kullanıcı oyuna sahip oyunu oldu. Henüz yeni olan oyun bu başarısıyla 8,56 kullanıcı puanına, 53.101 oya ve %97 olumlu oya sahip God of War’ı listenin 2. sırasına itmiş oldu.

Çok kısa sürede etkileyici bir başarı yakalamasına rağmen, Stray’ın Steam250’nin en üst sıralarında yer alabilmesi için önünde kat etmesi gereken uzun bir yol var ancak bu şekilde devam ederse bu listenin üst sıralarına çıkmayı başarması hiç de sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Kaynak : https://club.steam250.com/ranking/250#49
29
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
29
6
1
1
0