Bir Sokak Kedisi Olarak Oynayabildiğiniz Stray, PC’ye Çıktı: İşte Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri

37
5
2
2
1
Ailesinden ayrı düşmüş bir sokak kedisinin maceralarına ortak olduğumuz PlayStation 5 özel oyunu olan Stray, bugün itibarıyla PC, Playstation 4 ve 5 için çıktı. Gelin Stray nasıl bir oyun, fiyatı ne kadar ve sistem gereksinimleri neler bir göz atalım.

PlayStation 5’in çıkış oyunlarından biri olan Stray, ailesinden uzak kalmış bir sokak kedisini konu alıyor. Zaten İngilizcede de sokak hayvanları için ‘başıboş’ anlamına gelen ‘stray’ kelimesi kullanılıyor. Merakla beklenen oyun, bugün itibarıyla PlayStation 4, 5 ve PC için kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Sokak kedisi olarak oynadığınız ve tatlı bir hikâyeye ortak olduğunuz Stray, an itibarıyla ülkemizden Steam üzerinden erişilebilir durumda. Gelin Stray nasıl bir oyun, sistem gereksinimleri ne ve fiyatı ne kadar beraber göz atalım.

Stray nasıl bir oyun?

stray pc

Bazılarımız kesin ‘Ya bu sokak kedileri veya köpekleri biz görmezken ne yapıyor? Nereye gidiyor?’ diye düşünmüştür. Stray de bu sorudan yola çıkarak geliştirilmiş bir oyun ancak tam anlamıyla bir simülasyon oyunu değil. Oyunda ailesinden ayrı düşen ve sokaklarda kaybolan bir kedinin sokak hayatıyla tanışmasını ve unutulan bir şehirden kurtulmak için çözmek zorunda olduğu gizeme şahit oluyoruz.

Stray oyununun fiyatı ne kadar?

stray steam

PlayStation 5 özel olarak çıkan Stray, PlayStation Store’da 259 TL fiyat etiketiyle satılırken, PC’ye çıkışıyla birlikte Steam üzerinden 160 TL’ye satılıyor. Böyle zamanda tek oyunculu, lineer yapılı ve güzel hikâyeli bir oyun bulmak gerçekten zor. O yüzden yan görevlerle birlikte 11 saatlik bir deneyim sunan Stray’in 160 TL fiyat etiketi makul kabul edilebilir.

Stray PC sistem gereksinimleri:

Stray minimum PC sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-2300 / AMD FX-6350
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 2 GB / AMD Radeon R7 360 2 GB
  • Depolama: 10 GB

Stray önerilen PC sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 3 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB
  • Depolama: 10 GB

Stray’in sistem gereksinimleri de günümüz AAA oyunlarına kıyasla bir hayli mütevazı, orta düzey bir bilgisayarda maksimum grafiklerle oynanabiliyor. Dilerseniz Stray’in Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Siz Stray ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

37
5
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
37
5
2
2
1