Rocky'nin Yaratıcısı Sylvester Stollone, Seriyi Devam Ettirmek İsteyenlere Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

15
9
5
3
2
Rocky'nin Yaratıcısı Sylvester Stollone, Seriyi Devam Ettirmek İsteyenlere Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
Hollywood'da bir döneme damgasını vuran Sylvester Stallone, Drago filmi ile ilgili olarak bir kez daha açtı ağzını yumdu gözünü. Ünlü sanatçı yapımcılara karşı sert ifadeler kullandı.

Bir dönem sadece ülkemizde değil, dünya çapında büyük ilgi gören aksiyon serilerinin büyük kısmında Sylvester Stallone imzası bulunuyordu. Rambo serisinin de yıldızı olan ünlü aktörün bir diğer popüler karakteri ise Rocky idi. 

Rocky serisinde sadece başrolde yer almayan Stallone, aynı zamanda filmin senaristliğini ve yönetmenliğini de üstlenmiştir. Günümüzde ise film serisinin hakları konusunda karmaşa devam etse de, Rocky efsanesi Creed ile sürmüştü.

Drago filmine tepki

()

Şimdi de Rocky evrenindeki bir başka karakter, Sovyetler Birliği'nin dövüşçüsü Ivan Drago'ya odaklanan bir film çekilecek. Drago filmine karşı çıkan isim ise Rocky'nin ve Drago'nun yaratıcısı olan Stallone'dan başkası değil.

Instagram'dan bir gönderi paylaşan Stallone, Drago filmini paylaşarak "Kalp kırıcı bir şey daha… Bunu şimdi buldum.. BİR KEZ DAHA, bu ZAVALLI 94 yaşındaki YAPIMCI ve MORON GEREKSİZ AÇGÖZLÜ ÇOCUKLARI, Charles ve Devid, bir kez daha yarattığım harika bir karakterin KEMİKLERİNİ sıyırıyor,.bana söylemediler bile" derken "HAYRANLARDAN ÖZÜR DİLERİM, hiçbir zaman için ROCKY karakterlerinin bu parazitler tarafından istismar edilmesini istemedim." ifadelerini kullandı. 

Daha önce Rocky IV ve Creed II'de Ivan Drago rolünü oynayan Dolph Lundgreen'in Drago filminde oynayıp oynamyacağı bilinmiyor ancak Stallone onu da eleştirdi. Dolph'a saygı duyduğunu söyleyen Stallone, yine de "Arkamdan iş çevireceğini bana söylemesini istedim. Gerçek dostlarınızı yakın tutun." demeyi de ihmal etmedi.

Stallone paylaşımında isim vermemiş olsa da ünlü sanatçının Irwin Winkler'ı kastettiği düşünülüyor. Rocky'nin hakları Winkler'da bulunuyor. 94 değil 91 yaşındaki Winkler'la ilgili Stallone 2019'da da eleştirilerde bulunmuş ve Rocky'den telif isteğini dile getirmişti. 

Kaynak : https://variety.com/2022/film/news/sylvester-stallone-rocky-ownership-drago-spinoff-1235330097/
15
9
5
3
2
Emoji İle Tepki Ver
15
9
5
3
2