TikTok Challenge'ına Katılan 9 Yaşındaki Çocuk, Boğularak Hayatını Kaybetti

113
21
16
6
2
ABD'de 9 yaşındaki bir çocuk, TikTok akımına katılmaya çalışırken hayatını kaybetti. Odasında boğazına kemer bağlı şekilde baygın bulunan çocuk ne yazık ki hayata döndürülemedi.

Son yıllarda kullanıcı sayısını en hızlı artıran sosyal medya platformu olan TikTok, popülaritesini artırma hızıyla takdir edilesi bir uygulama olsa da içeriklerinin kalitesi ve içerik üreticilerinin başına gelen kazalarla tartışmalı bir sosyal medya platformu olmaya devam ediyor.

ABD'nin Tennessee eyaletinde gerçekleşen bir olay, TikTok challenge'larını ya da Türkçe ifade ile akımlarını bir kez daha tartışma konusu haline getirdi. 9 yaşındaki bir çocuk, TikTok'taki 'boğulma' akımına katılırken hayatını kaybetti.

tiktok akımı nedeniyle hayatını kaybeden çocuk

LaTerius Smith Jr. adlı çocuk, boynuna kemer bağlı şekilde baygın halde bulundu ve 10 Haziran'da henüz 9 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı. Ailesi, olayın ardından yaptığı açıklamalar ile LaTerius'un ölümünü TikTok akımına bağladılar.

LaTerius'un aile büyüklerinden Barbara Williams, küçük çocuğun ölümünün ardından yaptığı açıklamalarda "Bazı insanlar çeşitli sitelere aptalca videolar yüklediği için onun (LaTerius'un) hayatı sona erdi" ifadelerini kullandı.

tiktok akımı

LaTerius'un ölümünden sonra başta TikTok olmak üzere internette küçük bir araştırma yaptıklarını, insanların kendilerini nasıl boğabileceklerini gösteren videolar bulunduğunu, LaTerius gibi küçük çocukların bu akımları tam olarak anlayamayıp hayatlarını kaybedebileceğini söyledi.

TikTok, söz konusu suçlamalar ile ilgili yorum taleplerine henüz bir yanıt vermiş değil. Bununla birlikte TikTok topluluk yönergeleri, tehlikeli akımları teşvik eden ve yücelten içerikleri direkt olarak yasaklıyor ancak TikTok'ta biraz arama yaptığınızda pek de 'sağlıklı' olmayan pek çok akıma ait videolar görebiliyorsunuz. Bu arada daha önce de pek çok kez tartışmaya açılmış birbirinden tehlikeli 12 TikTok akımına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.insider.com/tiktok-challenge-9-year-old-boy-death-family-says-2021-6
113
21
16
6
2
Emoji İle Tepki Ver
113
21
16
6
2